Dereniówka Andrzeja Reguły najlepsza - zdjęcia

  • 21.09.2019, 16:26 (aktualizacja 21.09.2019, 16:57)
  • Grzegorz Król
Dereniówka Andrzeja Reguły najlepsza - zdjęcia
Blisko 90 nalewek zostało zgłoszonych do XI Ogólnopolskiego Turnieju Nalewek Galicyjskich im. Cesarza Franciszka Józefa I. Do konkursu zakwalifikowały się 43 z nich.

Jury w składzie Bogdan Kaczmar - przewodniczący, Anna Mikrut, Ewa Smoleń, Gabriela Śniegowska, Józef Pluta i Wojciech Królikowski za zadanie mieli ocenić m.in. smak, klarowność, czy zapach poszczególnych trunków. Znali jedynie ich nazwy, nie mieli pojęcia, kto był autorem nalewki. Były wiśniówki, bylicówki, malinówki, nalewki z chińskiego kiwi, czy kwiatu czarnego bzu, a także nalewka o nazwie Grzybobranie - borowik. Wybór nie był łatwy, choć co do tych, które zajęły pierwsze i drugie miejsce skład oceniający był zgodny. Laureata trzeciego miejsca wyłoniła dogrywka, a rywalizowały trzy trunki: pigwowiec japoński, pigwówka i ta z płatków dzikiej róży o nazwie Mały Książę.

Ostatecznie, decyzją komisji zwyciężyła dereniówka przygotowana przez Andrzeja Regułę, drugie miejsce zajęła także dereniówka Stanisława Przetacznika, a trzecie miejsce wywalczyła nalewka z pigwowca japońskiego Romana Gulisa. Wyróżnienia trafiły do Leszka Aleksandra Reguły za pigwówkę oraz do Andrzeja Nowocienia za Małego Księcia.

W tym roku turniej pierwszy raz odbył się w lokalu Piotra Bassary - Tapas Wine Bar. Gościem specjalnym turnieju był Robert Sowa, znany kucharz, restaurator oraz autor książek kulinarnych. Kiedy jury oceniało nalewki dla uczestników imprezy zaśpiewała Agata Chciuk, której na klawiszach towarzyszył Krzysztof Prucnal. Imprezę prowadzili: dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy Jacek Dymitrowski oraz Marzena Socha, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Grzegorz Król

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe