Baner pod kościołem bez wiedzy proboszcza

  • 26.09.2019, 09:46 (aktualizacja 27.09.2019, 09:30)
  • Tomasz Ratuszniak
Baner pod kościołem bez wiedzy proboszcza Kadr z filmu Jakuba Karysia. fot. FB/Jakub Karyś
Kiedy Jakub Karyś, kandydat do Sejmu z ramienia Koalicji Obywatelskiej dowiedział się, że na ogrodzeniu kościoła w Pustkowie Osiedlu wisi baner Ewy Leniart, postanowił powiesić tam też swój. Czy mu się udało?

- Jadę właśnie do Dębicy, bo tam podobno na parkanie, na płocie koło kościoła, ksiądz był łaskaw powiesić banery jedynie słusznej partii. Chce się dowiedzieć czy kościół jest rzeczywiście powszechny i czy będę tam mógł powiesić swój baner - mówi w filmie opublikowanym na facebooku.

Trafia jednak nie do Dębicy, ale do Pustkowa Osiedla, gdzie na ogrodzeniu tuż obok kościoła wisi baner wojewody Ewy Leniart, kandydatki do Sejmu reprezentującej Prawo i Sprawiedliwość. Ksiądz proboszcz, z którym rozmawia Jakub Karys, przekonuje, że nic o tym nie wie, a jeśli baner rzeczywiście wisi, to został tam powieszony bez jego wiedzy.

- Nie wyrażam zgody na żadne banery - mówi przez domofon.

W związku z tym Jakub Karyś zaprasza Ewę Leniart do Pustkowa Osiedla, by ta usunęła nielegalnie powieszony baner.

Tego, czy wojewoda przyjęła zaproszenie i pojawiła się na miejscu nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że dzień później stawił się tam kandydat Koalicji Obywatelskiej.

- Proszę państwa, presja ma sens. Wczoraj był tutaj baner pani wojewody Ewy Leniart, dzisiaj go już nie ma. Dziękuję bardzo księdzu proboszczowi za reakcję. Dziękuję pani Ewie Leniart za to, że ten baner zniknął. Nie bądźmy małostkowi, bo to nie chodzi o baner na płocie. To chodzi o to, że od takich małych rzeczy zaczynają się ingerencje, które nie powinny mieć miejsca. Te dwa światy: świat polityki i kościoła nie powinny się przetykać - przekonuje w kolejnym filmie.

Oba nagrania można zobaczyć na facebookowym profilu Jakuba Karysia.

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna
Anna 06.10.2019, 19:11
Brawo!!!
Kazek
Kazek 28.09.2019, 08:55
Cos tu komuną zajezdza . A fe
dobra jest
dobra jest 27.09.2019, 17:30
Jakubie Karyś, kandydacie do Sejmu z ramienia Koalicji Obywatelskiej coś ty taki jakiś drobiazgowy.
Jan
Jan 26.09.2019, 22:43
Temat banerów jest dosyć ciekawy. Z jednej strony politycy wywieszają wszędzie swoje banery , a z drugiej zapominają że tak na prawdę ważne jest to co mówią, z jakim pomysłem idą do sejmu o czym zapominają! Od dłuższego czasu przyglądam się działaniom polityków, porównuje programy wyborcze każdej strony. Dla mnie ważne jest to, żeby region się rozwijał, żeby infrastruktura była na jak najlepszym poziomie, żeby była gwarancja pracy. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi niewielu kandydatów, niewielu ma jakieś realne pomysły. Czytałem propozycje wielu kandydatów i bardzo ciekawie wygląda kandydatura Pawła Poncyljusza. Konkretne rozwiązania, rozwój i perspektywy na przyszłość. Sam Poncyljusz jest dosyć ciekawym człowiekiem, ma bogate doświadczenie a jednoczesnie cały czas pamięta kim są jego wyborcy , pamięta o ich wartościach. Jeśli ktoś jest ciekawy żeby dowiedzieć się więcej, porównać propozycje różnych kandydatów to zawsze może wejść na konkretne profile na facebooku www.facebook.com/Poncyljusz
Jakub Karyś
Jakub Karyś 26.09.2019, 22:28
Dziękuję za ten artykuł. Możecie Państwo korzystać z moich filmów bez ograniczeń. Pozdrawiam.
KKK
KKK 26.09.2019, 12:35
W Zawadzie na ogrodzeniu cmentarza też wiszą banery PiS.
Karolek
Karolek 26.09.2019, 11:48
Można normalnie? Można.
Samk
Samk 26.09.2019, 10:37
i bardzo dobrze, pisu już dosc.

Pozostałe