Najpierw siatkówka pod Sokołem, później flaga ze swastyką - zdjęcia

  • 27.09.2019, 13:22 (aktualizacja 27.09.2019, 14:45)
  • Tomasz Ratuszniak
Najpierw siatkówka pod Sokołem, później flaga ze swastyką - zdjęcia Artur Getler podczas otwarcia wystawy.
Miał rację Jacek Dymitrowski, dyrektor Muzeum Regionalnego, twierdząc, że Artur Getler i Tomasz Czapla przygotowując wystawę zatytułowaną Dzień, w którym pękło niebo... - dębicki wrzesień 1939 roku, wykonali kawał dobrej roboty. Ekspozycję przy Ratuszowej 4 oglądać można do 31 marca 2020 roku.

- To jest opowieść o młodych dębickich Kolumbach. O tym, jak żyli przed wojną i potem, po pierwszym września, gdy samoloty pruły powietrze, a na miasto zaczęły spadać bomby - tłumaczył Artur Getler podczas otwarcia wystawy.
Na fotografiach prezentowanych w muzeum zobaczyć można m.in. szczęśliwych młodych ludzi uprawiających sport na obiektach Sokoła, spędzających czas nad Wisłoką, na obozach harcerskich, czy na kajakach w niedalekiej Kamionce. Później jest tylko gorzej. Zbombardowane miasto, zniszczone ulice, mężczyźni w mundurach i rzucająca się w oczy czerwona flaga z czarną swastyką na białym tle.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (24)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe