Powalone drzewa, zerwane dachy - zdjęcia

  • 30.09.2019, 21:22 (aktualizacja 30.09.2019, 21:51)
  • Grzegorz Król
Powalone drzewa, zerwane dachy - zdjęcia Fot. Wojciech Staniszewski.
To nie był spokojny dzień w powiecie dębickim. I niestety zapowiada się podobna noc. Silny wiatr powalał drzewa i zrywał dachy.

Dęborzyn, Strzegocice, Gorzejowa i Brzostek to te miejscowości, w których doszło do zniszczeń. W dwóch pierwszych drzewa przewróciły się na drogi, w dwóch kolejnych porywisty wiatr zerwał dachy z budynków. Jak informuje radny powiatowy Daniel Wójcik drzewo spadło również na drogę Klecie-Frysztak. Spadając uszkodziło dwa kolejne, a droga była całkowicie zablokowana. Drzewo spadło również na zabudowania w Siedliskach Bogusz. Dachy pozrywało m.in. w Brzostku i Gorzejowej. Strażacy ochotnicy, jak i ich zawodowi koledzy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy pracują na pełnych obrotach. Pełny raport z dzisiejszego dnia i nocy znany będzie jutro. Jak ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego sytuacja ma się uspokoić o godz. 3, dzisiejszej nocy.

 - Mamy sporo połamanych gałęzi. Miejmy nadzieję, że noc będzie spokojniejsza. Jednostki OSP na terenie brzosteckiej gminy są w gotowości - pisze na Facebooku burmistrz Brzostku Wojciech Staniszewski.

CZYTAJ TAKŻE: Kompletnie pijana prowadziła auto

Grzegorz Król

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe