Umowa na przebudowę lodowiska już podpisana

  • 02.10.2019, 10:56
  • Tomasz Ratuszniak
Umowa na przebudowę lodowiska już podpisana fot. Urząd Miejski w Dębicy.
Burmistrz Mariusz Szewczyk oraz Jan Mytnik i Daniel Mytnik, właściciele firmy Pesam, podpisali wczoraj umowę na przebudowę hali lodowiska wraz z zapleczem. Inwestycja ta kosztować ma prawie 14,5 mln zł.

- Miasto Dębica o pieniądze na remont lodowiska starało się od dłuższego czasu. Na ręce Pana Andrzeja Bala składam szczególnie podziękowania dla radnych, którzy przyczyniali się do tego, aby ta inwestycja mogła zostać zrealizowana. Wyremontowane lodowisko będzie otwarte dla mieszkańców Dębicy. Drużyny dzieci i młodzieży właśnie tutaj będą mogły trenować i brać udział w hokejowych rozgrywkach  – przekonywał Mariusz Szewczyk.

Tafla lodowiska zostanie przedłużona i po przebudowie wynosić będzie 26x60 m. Na płycie lodowiska rozłożona będzie na stałe zamrażalna nawierzchnia polipropylenowa, która poza sezonem mrożenia będzie mogła być wykorzystywana np.: jako boisko, plac do jazdy na rolkach, plac do ćwiczeń, do organizacji wystaw, czy koncertów. Przebudowane zostaną też bandy, a przede wszystkim pomieszczenie maszynowni i wentylatorowni. Wymienione zostaną urządzenia chołodzące i centrale wentylacyjne.

Hala i jej dach zostaną odmalowane. Remontowane pomieszczenia zyskają nowe instalacje elektryczne, centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjne, zainstalowany będzie też monitoring.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Remonty
Remonty 06.10.2019, 22:17
Skoro remont lodowiska mamy tak jakby zamkniety to może miasto zajmie się w końcu tematem obiektów przy parkowej, budynki klubowe wołają o remont a sam stadion ma lata świetności dawno za sobą, o ile odnowienie płotów barierek czy murków to widoczny i stosunkowo tani i szybki sposób na odnowienie obiektu to kiedy usłyszymy o nowej zadaszonej dużej trybunie na którą mieszkańcy Dębicy i okolic czekają z niecierpliwością.
Wita
Wita 03.10.2019, 16:04
szkoda że teraz robią a nie latem :/

Pozostałe