Piątka najlepsza na Podkarpaciu. Po raz trzeci z rzędu!

  • 02.10.2019, 14:52 (aktualizacja 02.10.2019, 20:29)
  • Janusz Grajcar
Piątka najlepsza na Podkarpaciu. Po raz trzeci z rzędu! fot. Jan Jabłoński Gratulacje odbiera dyrektor SP nr 5 w Dębicy Wiesław Broda.
W sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się Wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2018/2019. Wśród nagrodzonych za sukcesy byli przedstawiciele szkół i gmin powiatu dębickiego.

W Igrzyskach Dzieci sklasyfikowanych zostało 605 szkół podstawowych z całego województwa. Wyróżnionych zostało dziesięć najlepszych, a wśród nich SP nr 5 w Dębicy i SP nr 11 w Dębicy, które zajęły odpowiednio dziewiąte i dziesiąte miejsce.

W Igrzyska Młodzieży Szkolnej brali udział przedstawiciele 634 szkół. W nagrodzonej dziesiątce znalazła się ponownie SP nr 5 w Dębicy, która okazała się najlepszą pod tym względem w województwie.

- Jesteśmy najlepsi trzeci rok z rzędu, a w ciągu ostatnich sześciu lat tylko dwa razy daliśmy się zepchnąć na drugie miejsce - cieszy się dyrektor Wiesław Broda.

Aż 154 szkoły średnie brały udział w zawodach w kategorii Licealiady. W wyróżnionej dziesiątce ponownie nie zabrakło przedstawicieli naszego powiatu. Na czwartym miejscu zmagania ukończyło II LO w Dębicy, a na dziewiątym ZS nr 2 w Dębicy.

Sportowcy startujący w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej reprezentowali 153 gminy. Nagrody trafiły do czterech najlepszych. Wśród nich nie było żadnej z powiatu dębickiego, ale organizatorzy wyróżnili też najlepszą gminę wiejską, a tą po raz kolejny okazał się Żyraków.

W rywalizacji powiatów w kategorii Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej dębicki ustąpił pola tylko sanockiemu, a wyprzedził mielecki.

Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie prowadzi również klasyfikację na najlepszy klub. W ubiegłym roku szkolnym najlepszym był MKS Halicz Ustrzyki Dolne, drugie miejsce przypadło UKP Gryf Dębica, a trzecie LUKS Lubzina.

Bardzo dobre wyniki szkół i klubów we współzawodnictwie nie byłyby możliwe, gdyby nie pełna zaangażowania i poświęcenia praca nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów, dyrekcji szkół, działaczy sportu szkolnego. Zarząd PWSZS w Rzeszowie przyznał dyplomy Za zasługi w sporcie szkolnym Pawłowi Koniecznemu, nauczyciel wychowania fizycznego w SP nr 11 w Dębicy.

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe