Sobota, 19.10.2019

Wisłoka zapłaci za swoich kibiców

  • 04.10.2019, 19:59 (aktualizacja 04.10.2019, 20:29)
  • Gru
Wisłoka zapłaci za swoich kibiców Fot. Screen z decyzji Wydziału Dyscypliny Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.
Wydział Dyscypliny Lubelskiego Związku Piłki Nożnej zajął się w tym tygodniu burdami na stadionie Hutnika Kraków, w których udział wzięli kibice dębickiej Wisłoki. Wczoraj wydany został w tej sprawie komunikat.

Jak można przeczytać na fejsbukowym profilu Małopolskiej Policji blisko dziewięćdziesięciu mundurowych zabezpieczało mecz III ligi pomiędzy Hutnikiem a Wisłoką. Nie od dziś wiadomo, że kibice obu drużyn - mówiąc delikatnie - nie przepadają za sobą. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem doszło do zamieszek.

- Grupa kilkudziesięciu kiboli drużyny gości zaczęła przechodzić przez ogrodzenie sektora i iść pasem bieżni w kierunku sektora zajmowanego przez kibiców gospodarzy. Uczestnicy zbiegowiska nie reagowali na polecenia ochrony wzywające do powrotu na miejsca. Widząc to, kibole przeciwnej drużyny również zaczęli opuszczać swój sektor, dążąc do konfrontacji z przyjezdnymi - czytamy na profilu Małopolskiej Policji.

Po interwencji ochrony krewcy kibice wrócili do swoich sektorów. Na stadionie pojawili się także policjanci, którzy utworzyli strefę buforową. Później - już w trakcie spotkania - grupy kiboli ponownie dążyły do konfrontacji.

- Bójkę udaremnili policjanci, którzy błyskawicznie zareagowali, używając wobec agresorów gazu łzawiącego i tym samym nie dopuścili do eskalacji niebezpiecznych zachowań - czytamy dalej w relacji policji.

W trakcie starć policjanci zatrzymali 2 osoby. Pozostali uczestnicy zajścia są typowani m.in. na podstawie zapisów monitoringu oraz zeznań świadków. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że sprawcy odpowiedzą za udział w zbiegowisku, wybryki chuligańskie, a jeden z zatrzymanych usłyszy także zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Sprawą zajął się także Wydział Dyscypliny Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Na kibiców nałożona została kara, w postaci zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na dwa najbliższe mecze piłkarskie. Konsekwencje musi niestety ponieść również klub, który został zobowiązany do naprawienia szkód wyrządzonych na sektorze gości. Uszkodzonych zostało 105 krzesełek, brama wejściowa na sektor, a także jeden panel ogrodzeniowy.

Gru
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wit
wit 09.10.2019, 21:18
Zabrac doplaty miejskie na klub zaraz by sie nauczyli niech robia zrzuty jak takie kozaki
...
... 07.10.2019, 20:41
Panie Bieszczad daj pan spokój i się nie wypowiadaj na forum. Różnica polega na tym że na zatorzu kibice zrobili zrzutę na klub na doraźnie funkcjonowanie które pozwoliło im przetrwać kolejny sezon a kibice Wisłoki będą płacić za bandę idiotów "karę" bo w klubie nie ma innych wydatków. Co to ma znaczyć !! A Pan wypisuje jakieś dyrdymały !!! Przecież ktoś marnuje Pana pracę !!! Zamilcz pan w tej sprawie i róbcie porządek bo być może zamiast 1 000 na trybunach z wszelkiej maści przyjezdnymi "przyjacielami" lepiej będzie jak zasiądzie 500 prawdziwych biało - zielonych !!!
Kacper Bieszczad
Kacper Bieszczad 07.10.2019, 23:37
Nie mam zamiaru chować głowy w piasek gdy wydarzy się coś negatywnego, w takich sytuacjach ktoś z Klubu powinien przedstawiać jego stanowisko.
de
de 07.10.2019, 12:48
Sąsiedzi z frekwencją +/- 50 na meczu - czas start. wypłaczcie się. Kibice Wisłoki zawsze płacili sami kary i tym razem tak bedzie!
Pocisk
Pocisk 06.10.2019, 16:36
Zlikwidowac klub a kiboli wyslac do sprzatania rowow !!!!
Kibic-nie kibol
Kibic-nie kibol 06.10.2019, 08:59
Miasto powinno cofnąć dotacje 100 tys. która wpłaciło na klub KS Wisłoka. Przecież mamy wspierać sport a nie przemoc i wandalizm.
tomal49
tomal49 05.10.2019, 18:03
Winny jest Hutnik bo nie żarzadal imiennej listy
Kibic - nie kibol
Kibic - nie kibol 05.10.2019, 16:36
Miasto powinno cofnąć dotacje 100 tys. która wpłaciło na klub KS Wisłoka. Przecież mamy wspierać sport a nie przemoc i wandalizm.
inka
inka 05.10.2019, 12:55
Prawdziwi kibicie wpłyńcie na swoich "kiboli" bo inaczej wszystko co do tej pory zrobiliście niebawem upadnie....
Kacper Bieszczad
Kacper Bieszczad 05.10.2019, 10:06
Szkoda, że nikt z redakcji nie pofatygował się aby zapytać o zdanie kogoś z Naszego Klubu. Na innych portalach (Krakowskich bądź Podkarpackich) są wypowiedzi ludzi z zarządu Hutnika Kraków. Doskonale sobie zdajemy sprawę ze strat wizerunkowych Klubu ale nadal będziemy szli utartą drogą starając się rozwijać ten Klub. W odniesieniu do kary jaką nałożył Lubelski Związek Piłki Nożnej - jest ona bardzo krzywdząca dla Nas, jednak tak jak napisał Pan Jan, zostanie złożone odwołanie do PZPNu, gdyż zgodnie z regulaminem, jeśli kibice gości zostali wpuszczeni na stadion organizatora zawodów bez autoryzacji ze strony Klubu gości (tak owej nie było z Naszej strony), wszelkie konsekwencje i straty ponoszą gospodarze. Cytując:
18. "Gospodarz zawodów przyjmujący zorganizowaną grupę kibiców gości bez autoryzacji ponosi pełną odpowiedzialność za zachowanie w/w osób podczas pobytu na stadionie".
Mamy tylko nadzieję, że PZPN przestrzega regulaminów i przychyli się do Naszego odwołania.
PS. Dla wszystkich osób, które żywo są zainteresowane tematem. Nawet gdy jakimś cudem kara finansowa spadnie na Nasz barki, nie zapłacimy tego z pieniędzy Klubu.
Kibic
Kibic 05.10.2019, 15:35
Jako wieloletni kibic KSW czegoś nie rozumiem. W Twoim poście nie ma ani słowa skruchy za to co zrobili kibole, czy to znaczy, ze ludzie „rozwijające ten klub” to akceptują? Z tego co czytam to winny rozróby jest organizator, niesprawiedliwy jestPZPN, a o kibolach i ich zachowanie ani słowa...
Kacper Bieszczad
Kacper Bieszczad 06.10.2019, 13:42
Odwołałem się tylko do sytuacji, że Wisłoka jako Klub zapłaci za szkody wyrządzone przez kibiców. To nie temat czy Klub popiera to co zrobili kibice na stadionie Hutnika, ale jeśli już został wywołany temat to napiszę w swoim własnym imieniu oraz zarządu Klubu, że oczywiście tego nie popieramy i potępiamy tego typu zachowanie bo jedynie szkodzi całemu wizerunkowi.
Mok
Mok 06.10.2019, 11:41
Oczywiscie, ze klub potepia takie zachowanie, ale jezeli jest szansa uniknac kary to bedzie sie od tego odwolywal. Nie po to xhlopaki staja na glowie by przyciagnac jakies pieniadze do klubu i podwyzszyc jakosc sportowa by tracic pieniadze na naprawy obcych stadionow. Zreszta od lat za wszystkie kary placa kibice. I moge zapewnic, ze pieniadze ze skladek czy dotacji ida tylko na cele sportowe.
Kibic
Kibic 06.10.2019, 14:21
Czy gdziekolwiek Klub potępił to zachowanie? Nie widziałem. W każdym szanującym się klubie zaraz po takich wydarzeniach zarząd powinien jednoznaczne wypowiedzieć się w tej sprawie. A co do karania klubów, to w całej Europie odpowiedzialność za zachowanie kibiców ponosi klub, i materialną i wizerunkową.
Kacper Bieszczad
Kacper Bieszczad 06.10.2019, 20:20
Na pewno masz dużo racji w tym co piszesz, na pewno jeśli by ktoś poprosił o komentarz w tej sprawie to by zostało przedstawione nasze stanowisko. Myślę, że gdy sprawa się wyjaśni to oświadczenie ze strony Klubu się pojawi. Jasne, że Klub ponosi stratę, z tym nie mam zamiaru dyskutować bo wiadomo, że obciąża to konto Klubu ale jednak Nasi kibice do tej pory za swoje zachowanie płacili z własnych pieniędzy i tak będzie i tym razem.
Kibic
Kibic 06.10.2019, 22:41
Wydaje mi się, że Klub od razu, bez żadnej prośby, powinien zająć stanowisko, bo nie bardzo wiem co w tej sprawie ma się wyjaśniać? A minął tydzień....Bo jeżeli do tej pory nie odcina się jednoznacznie od tego co się wydarzyło to może to rodzić różne wątpliwości...
Kacper Bieszczad
Kacper Bieszczad 07.10.2019, 16:31
Ludzie zawsze będą snuć domysły i nawet wystosowanie oficjalnego komunikatu nic nie zmieni, niestety takie są realia myślenia obecnych ludzi, zresztą sam Pan stwierdził odgórnie, że straty materialne ponosi Klub, a myślę, że aż takiej wiedzy Pan nie posiada.
Kibic
Kibic 07.10.2019, 20:38
Napisałem, że w całej Europie za szkody powstałe z winy „kibiców” odpowiedzialność ponosi klub, a to jak to rozwiążecie to inna sprawa. Nie ma się co spierać, co kto myśli, wolałbym tylko, żeby KSW przedstawił stanowisko, bo to zawsze będzie miało wpływ na wizerunek i wiarygodność Klubu. A w tych czasach , gdzie ciężko o wsparcie finansowe, jest to bardzo ważne.
Kacper Bieszczad
Kacper Bieszczad 07.10.2019, 23:33
Jesli uzyskamy odpowiedź z PZPNu, przedstawimy całą sytuację, teraz już sporo czasu minęło od meczu i lepiej żeby było o tym jak najmniej mówione. Pozdrawiam.
 sponsor
sponsor 04.10.2019, 20:55
Wspaniała informacja dla potencjalnych sponsorów. Banda troglodytów może udaremnić ciężką pracę Biecha i Gargusia. Kazdy z tych oszołomów powienien mieć proces cywilny wytyczony przez Wisłokę w celu odzyskania pieniędzy dla przykładu 10. tyś.od każdego biorącego udział w zadymie.
Dodatkowo powinni zostać objęci dożywotnio zakazem stadionowym na meczach Wisłoki. To nie sa kibice to szkodniki ,którzy działają z premedytacją na szkodę Klubu i powinni być raz na zawsze wyeliminowani z tego środowiska. WISŁOKA TO NIE WY !
Wstyd
Wstyd 04.10.2019, 23:42
Klub powoli staje na nogi, wizerunek jak i frekwencja coraz lepsza, brakuje tylko sponsorów. I wystarczyło kilkudziesięciu DEBILI do zniszczenia tego co wypracowalo stowarzyszenie, na krzesełka i płot dla hutnika zawsze można się zrzucić ale na wizerunek trzeba sobie zapracować
zaz
zaz 04.10.2019, 22:39
odszkodowanie za zniszczenia to jedno, druga sprawa to straty wizerunkowe klubu
Jan
Jan 04.10.2019, 20:40
Klub Wisłoka się odwoła i raczej nie zapłaci. Nie było imiennej listy i klub Hutnik Kraków wpuścił grupę kibiców bezprawnie.Nie powinien wpuszczać autoryzacji i imiennej listy i dlatego jako organizator ponosi odpowiedzialność za wpuszczenie kibiców
Jasio
Jasio 05.10.2019, 01:14
Jan ale pie.....!!!!! Zaniedbania organizatora to jedno a le fakty sa takie, że kibice Wisłoki byli w sektorze wydzielonym. dokonali zniszczeń. I za to płaci klub czyli wszyscy kibice i sponsorzy- także z klubu 100 - no bo skąd ma pieniądz od nas kibiców (prawdziwych) Liczenie na skuteczność odwołania jest naiwnością.

Pozostałe