Sobota, 19.10.2019

Prąd drożej o 1,5 miliona złotych

  • 04.10.2019, 21:55 (aktualizacja 04.10.2019, 22:09)
  • Grzegorz Król
Prąd drożej o 1,5 miliona złotych W kolejnych dwóch projektach budżetu trzeba będzie zapisać łącznie 1,5 mln zł więcej, niż planowały władze.
Urząd Miejski w Dębicy poinformował dzisiaj o wynikach przetargu na dostawę energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia dróg, terenów otwartych, budynków i jednostek organizacyjnych miasta na lata 2020-2021. Miasto planowało na ten cel wydać 4,5 mln zł.

W przetargu wystartowały dwie firmy. Jedna wyceniła swoje usługi na ponad 6,3 mln zł, druga - PGE Obrót SA - zaproponowała, że dostarczy prąd za niewiele ponad 6 mln zł. To oznacza, że najniższa z przedstawionych ofert jest ponad 1,5 mln zł wyższa od wyceny miasta. Władze miasta najprawdopodobniej wybiorą niższą z ofert i będą musiały znaleźć po 750 tys. zł w 2020 i w 2021 roku. 

Grzegorz Król
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ojej
Ojej 07.10.2019, 10:25
Pis nie dopłaci?
Wyborca
Wyborca 05.10.2019, 20:46
Prąd, prądem, podwyżka jest niezależna od UM. Ale takie "kwiatki" jak "remont" ul. Kwiatkowskiego, zaciemnienie ulic (może miasto spodziewa się bombardowania), nieczynny PSZOK... Tak wiem do wyborów samorządowych daleko, ale urna wszystko zweryfikuje !!!
Antypis.
Antypis. 05.10.2019, 20:23
Ale Kaczyński oświetlony i monitorowany.
Och!
Och! 05.10.2019, 18:45
Ponad 60 procent droższy prąd. Dobra zmiana!
Ach!
Ach! 06.10.2019, 11:12
Twój matematyk szkolny dostał zgagi właśnie. Miasto miało 4,5 miliona a oferta wyższa jest o 1,5 miliona. Ile to jest 1,5 miliona z 4,5 miliona? Na moje oko - około 33 procent...
:(
:( 06.10.2019, 15:35
Poczekaj jeszcze trochę, będzie.
:(
:( 05.10.2019, 16:18
Wszystko drogi i jeszcze zdrożeje! Dobra zmiana:)
Kaszek
Kaszek 05.10.2019, 12:04
Na szczęście wszystkie pomniki oświetlone tak że w oczy razi
fakty a nie mity
fakty a nie mity 05.10.2019, 10:47
W innych samorządach ceny szły w górę o 60, 70 czy 100 procent. U nas o 33 i to mimo, że umowę mieliśmy ostatnią od dawna. Nie jest źle. Energia kosztuje więcej, bo koszty emisji CO2 rosną...
Dydek
Dydek 05.10.2019, 10:19
Przynajmniej na bombelki dały
Piotr
Piotr 05.10.2019, 09:17
W miescie juz jest ciemno i bedzie pewnie jeszcze gorzej... a wystaczylo wymienic oswietlenie na ledowe... ale za co jak miasto z nieudolnymi urzednikami nic w tym temacie nie robi...
Abc
Abc 05.10.2019, 07:54
I dlatego, np. na Al. Jana Pawla 2 w Debicy jest ciemno od lat. Zero latań zaswieconych. Tylko troche swiatla z znajdujacych sie przy drodze zakladow.
Kuba
Kuba 05.10.2019, 11:25
Takich zaciemnionych ulic jest mnóstwo nie wspominając o włączaniu latarni jak jest już zupełnie ciemno... Ciekawe ilu wypadków i potrąceń byłoby mniej jakby oświetlić miasto jak należy... Oszczędności kosztem bezpieczeństwa toż to prokurator się kłania.
FUT
FUT 04.10.2019, 22:44
DOBRA zmiana +, krowa+, 500+
Za 1.5 mln bylaby niezla inwestycja.
123
123 05.10.2019, 11:21
Ja mam prąd za darmo, wystarczyło zainwestować a miasto? Wydali na pensje nieudolnych urzędasów ale jak ma być inaczej jak tylko znajomki tam pracują...
elektron
elektron 04.10.2019, 22:20
Kolejny sukces gospodarczy PISu. Po podwyżce śmieci to też zwalą na Burmistrza.
Piotr
Piotr 05.10.2019, 11:23
Sukces jest tylko co z tego jak Burmistrz nieudolny... Zero pomysłów na rozwój miasta!!!! Patrz jak rozwija się Rzeszów!!! A u nas? Zakłady rosną kasa jest a miasto śpi!!!! Jedno co zrobili to łacznik ze Straszęcina, szkoda tylko że nikomu nie potrzebny :(

Pozostałe