Sobota, 19.10.2019

Wójt Rokosz nieugięty. Na ocynkownię się nie godzi

  • 05.10.2019, 22:08 (aktualizacja 05.10.2019, 22:26)
  • Tomasz Ratuszniak
Wójt Rokosz nieugięty. Na ocynkownię się nie godzi Negatywną decyzję w sprawie budowy w Zawadzie ocynkowni wójt Stanisław Rokosz wydał już we wrześniu 2017 roku. Tu konferencja w tej sprawie.
Stanisław Rokosz, wójt gminy Dębica, ponownie wydał negatywną decyzję w sprawie budowy w Zawadzie ocynkowni firmy ZinkPower.

Taką samą decyzję środowiskową włodarz gminy wydał już w połowie września 2017 roku. Jednak Samorządowe Kolegium Odwoławcze zdecydowało o jej uchyleniu i skierowaniu do ponownego rozpatrzenia. Chodziło przede wszystkim o niejednoznaczną opinię Wód Polskich w sprawie wpływu tej inwestycji na środowisko. Wody inną opinię wydało Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie, a inną firmie Olimp Labs, która miałaby sąsiadować z ocynkownią. Po dwóch latach opinia ta jest jednak jednoznacznie negatywna. Podobnie jak te wydane przez Sanepid i RDOŚ. Stąd również brak zgody Stanisława Rokosza na budowę ocynkowni. Firma ZinkPower decyzję wójta może ponownie zaskarżyć do SKO.

Tomasz Ratuszniak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ozi
ozi 10.10.2019, 01:19
Tu nie chodzi o powietrze tylko o konkurencję na rynku pracodawców... im więcej firm w tym rejonie tym więcej trzeba będzie płacić ludziom. Zapewne nie każdemu to się podoba.
Anka
Anka 07.10.2019, 18:00
Dość że mamy najgorsze powietrze praktycznie w Polsce to jeszcze taki przemysl nam potrzebny ? Wójt dobrze zrobił. Teraz jeszcze trzeba zabrać się za palenie śmeiciami. Są firmy co by inwestowały ale trzeba wyjść z pomysłem do nich a nie brać co nikt nie chce u siebie.
tt
tt 07.10.2019, 10:05
kompletnie nie zrozumiałe. Gmina sprzedaje działkę w Strefie wiedząc dokładnie co ma tam powstać - a później blokuje inwestycje. Czy inwestorzy do Strefy pchają się oknami i drzwiami - jakoś ich nie widać - a Ci co chcą zainwestować są tak traktowani.
Dlaczego na początku nie ustalono dla jakich rodzaju działalności jest ta Strefa ? Lepiej sprzedać grunty pod magazyny ja to aktualnie się robi - z tego na pewno powstanie dużo dobrze płatnych miejsc pracy .... czy aby na pewno tego chcemy ???
elomelo
elomelo 07.10.2019, 15:32
Z tego co się orientuję, inwestor kupił działkę od Agencji. A decyzja o braku ocynkowni jest podyktowana tylko i wyłącznie sprzeciwem mieszkańców, którzy to zostali wykorzystani przez prezesa Olimpu. ta ocynkownia to pewnie mniej szkodliwa niz Hutch, Olimp, Śnieżka i inne firmy w Gminie
uzi
uzi 08.10.2019, 15:18
Smiało smiało pójda inwestorzy do Czech gdzie maja zwolnienia z podatku, a oczyszczać powietrze zacznijmy od siebie. Wyrzucac i sortowac smieci tez a nie do przydroznego rowu lub w lesie... albo co gorsza w piecu. Biznes zamiast sie rozwinac to sie zwinie a potem bedize placz ze pracy nie ma. Najnizsza krajowa na poziomie 4k spowoduje ze linie produkcyjne beda automatyzowane bo nikogo na pracownika stac nie bedzie woli wziac kredyt na pare baniek i miec maszyne produkcyjna 27/7 i przeszkolic automatyków, ale my tu dalej bedziemy miszać farby kijem wyrzucac smieci do rowów i plakac na jakosc powietrza ktora i tak sie nie zmieni gdy nie zaczniemy od siebie samych... polowa tego buractwa protestujaca napier*** do pieca wszystko co sie da. Mysli ze wiecznie bedzie kolorowo i ich zawody przetrwaja probe czasu...
tt
tt 09.10.2019, 12:35
brawo kolego za słuszną diagnozę ;-) nie jedna fabryka w Dębicy zatruwa mniej niż ludzie z pieców - wystarczy przejechać się wieczorem- to jest po prostu jakiś dramat
Zatruty
Zatruty 06.10.2019, 15:34
A na Hatisona chemicznego tak!Miasto już nie ma przewietrzania, zatrute powietzrze.Emigrujemy!
LeśnySkrzat
LeśnySkrzat 07.10.2019, 12:02
Nara

Pozostałe