W Dębicy kolorowo jak w Cochabambie -zdjęcia

  • 07.10.2019, 18:39 (aktualizacja 07.10.2019, 18:52)
  • Janusz Grajcar
W Dębicy kolorowo jak w Cochabambie -zdjęcia
Papież Franciszek ogłosił październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Z tej okazji siostry Służebniczki Dębickie zaprosiły mieszkańców powiatu dębickiego na festyn misyjny pod hasłem Ochrzczeni i posłani.

Członkinie tego zgromadzenia posługują nie tylko w Polsce. Są obecne również w Boliwii i Peru, m.in. w Cochabambie, gdzie prowadzą przedszkole i szkołę. Gościom, którzy przyszli w niedzielne popołudnie do parku przy Domu Kultury Śnieżka chciały przybliżyć kulturę i zwyczaje tych południowoamerykańskich krajów.

Zaprosiły nawet zespół Ahaju Fusion z Boliwii, by mogli się pobawić przy dźwiękach jego muzyki. Nie była to jedyna atrakcja tego popołudnia. Panie mogły przymierzyć poncza i kapelusze, a jeśli coś im się spodobało, kupić do domowej garderoby. Smakosze mogli spróbować boliwijskich wypieków, a w dużym namiocie można było wybrać dla siebie ozdoby i pamiątki.

Po parku spacerowały też dwie alpaki, które chętnie pozowały do zdjęć.

A my na oglądanie fotografii zapraszamy do poniższej galerii. 

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe