Mieszkańcy masztu nie chcą

  • 10.10.2019, 21:25 (aktualizacja 10.10.2019, 22:13)
  • Grzegorz Król
Mieszkańcy masztu nie chcą
Nie ma zgody mieszkańców os. Świętosława na budowę masztu telefonii komórkowej na ich osiedlu. Podczas dzisiejszego zebrania Rady Osiedla grupa około trzydziestu osób obecnych w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej Dębica-Kędzierz podpisała się pod protestem.

Na zebraniu RO tematów było kilka, ale największe emocje budziły dwa. Pierwszy to remont bloków komunalnych przy ul. Mościckiego. Część mieszkańców - jak przekonywali - bezskutecznie walczy o remont od lat. Jeden z mężczyzn stwierdził również, że brak prac przy budynkach doprowadzi do ich całkowitej ruiny. Prezes ADM wyjaśnił, że remont bloku nr 46 będzie w przyszłym roku, ale tylko wtedy, jeśli zgodę wyrażą na to wszyscy właściciele. Chodzi przede wszystkim o finansowanie inwestycji, bo to leży po stronie lokatorów.

Drugim tematem była budowa masztu telefonii komórkowej T-Mobile, na działce przy ul. Malinowej. W remizie obecna była naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej Zofia Miler, która tłumaczyła mieszkańcom, że pismo, które wpłynęło do Urzędu Miasta 12 września tego roku, to wniosek o lokalizacji inwestycji, a ewentualna pozytywna decyzja UM nie ma mocy pozwolenia na budowę. Mieszkańcy dopytywali też, czy miasto nie może od razu wydać negatywnej decyzji.

- Jeśli wszystko będzie zgodnie z przepisami, to nie możemy takiej decyzji wydać - wyjaśnił burmistrz Mariusz Szewczyk, co zdenerwowało zebranych.

Niektórzy z nich zaczęli krzyczeć, że władze zostawiają ich samych sobie. Na nic zdały się tłumaczenia, że burmistrz ma w tej sytuacji związane ręce i jeśli wydadzą decyzję negatywną nie mając do tego podstaw, to zostanie ona zaskarżona, a miasto ewentualną sprawę przegra.

- Jaka musi być odległość masztu od domów, bo tam na Malinowej będzie około dwudziestu metrów - dopytywała jedna z mieszkanek Zofię Miler.

Naczelnik odpowiedziała, że nie zna żadnych przepisów, które by o takiej odległości mówiły. Głos zabrał także radny Jerzy Polniaszek.

- U mnie chcieli wybudować kilka metrów za granicą działki, trzy lata walczyłem z firmą i udało się - powiedział, zachęcając mieszkańców do podpisywania protestu, który sam przygotował.

Budowa masztu telefonii komórkowej na ul. Malinowej jest jedną z trzech planowanych w Dębicy. Dwa maszty operatorzy chcą budować po południowej stronie ul. Lwowskiej.

 

 

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
janusz
janusz 13.10.2019, 14:17
A najlepsze, że to towarzystwo nawet nie wie przeciw czemu protestuje. Na maszt się nie zgadzają, ale sami nie wiedzą dlaczego i czy w ogóle ma to sens.
swietoslaw
swietoslaw 11.10.2019, 14:28
to na swietoslawej mieszka tylko 30 osob? czyli reszta sie zgodzila
patrycjusz
patrycjusz 11.10.2019, 08:32
Masztu nie chcą, a komórkę pewnie każdy ma i większość z transferem danych, ale masztu absolutnie nie. Najlepiej niech masz postawią, gdzieś w lesie daleko od nich.
Bez komentarza.
gaska Balbinka
gaska Balbinka 11.10.2019, 07:10
Same kobitki co to godzinami przez komórki gęgają. A maszt ? - nigdy nie pozwolą !
ekolog radykalny
ekolog radykalny 14.10.2019, 06:56
Odciąć dopływ prądu elektrycznego na całej ulicy. Przecież przewody z prądem też emitują pole elektromagnetyczne niezdrowe dla mieszkańców os. Świętosława.
ti ti ta
ti ti ta 11.10.2019, 20:25
Może jednak przejdą na telegraf Morse,a?

Pozostałe