Powiat dostał 1,5 miliona - zdjęcia

  • 11.10.2019, 11:26 (aktualizacja 11.10.2019, 12:06)
  • Grzegorz Król
Powiat dostał 1,5 miliona - zdjęcia Na zdjęciu od lewej wicestarosta Adam Pieniążek, starosta Piotr Chęciek i kierownik budowy firmy Karpat-Bud Piotr Dubis.
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej starosta Piotr Chęciek wraz z zastępcą Adamem Pieniążkiem poinformowali o tym, że powiat dostał kolejne 1,5 mln zł na budowę nowego Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy.

Jak wyjaśnia Piotr Chęciek pieniądze pochodzą z rezerwy ogólnej premiera Mateusza Morawieckiego. Jest ich mniej, niż chciały władze powiatu.

- Wnioskowaliśmy o 4 mln zł - mówi starosta Piotr Chęciek.

Jednocześnie starostwo otrzymało zapewnienie, że na tym pomoc się nie kończy. Początkiem stycznia 2020 roku złożony zostanie następny wniosek, a do Dębicy trafić ma kolejne 2,5 mln zł. W trakcie konferencji starosta dziękował europosłowi Tomaszowie Porębie, posłance Józefie Hrynkiewicz oraz kandydatowi PiS na posła Krzysztofowi Sobolewskiemu. To - jak podkreślał Piotr Chęciek - dzięki ich pomocy i zaangażowaniu udało się zdobyć pieniądze.

Budowa nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych to jedno z większych zadań powiatu dębickiego. I trzeba powiedzieć otwarcie - zadań spóźnionych o jakieś 20 lat. Ta szkoła powinna powstać dawno. Pierwsze kroki do realizacji zadania zostały podjęte jeszcze w poprzedniej kadencji, kiedy starostą był Andrzej Reguła. Inwestycję kontynuuje teraz Piotr Chęciek. Obecna siedziba ZSS mieści się na os. Matejki. Warunki, w jakich muszą uczyć się osoby niepełnosprawne są wręcz uwłaczające. Schody, wąskie korytarze i klaustrofobiczna sala gimnastyczna.

- Chciałbym, żeby nowa szkoła była udostępniona uczniom we wrześniu przyszłego roku, ale to wydaje się raczej marzeniem. Terminem najbardziej realnym jest wrzesień 2021 roku - mówi Piotr Chęciek.

Obecnie w nowym budynku montowane są okna, a stan surowy-zamknięty będzie gotowy do końca grudnia.

Grzegorz Król

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe