Pająki i skorpiony - dzisiaj rusza wystawa

  • 15.10.2019, 08:47 (aktualizacja 15.10.2019, 08:55)
  • Grzegorz Król
Pająki i skorpiony - dzisiaj rusza wystawa Photo by from FreeImages.
Pająki i skorpiony można od dzisiaj oglądać w Kinie Kosmos w Dębicy. O godz. 10 wystartuje tam wystawa Fascynujący świat pająków, która potrwa do 27 października.

Łącznie zaprezentowanych zostanie ponad 35 pajęczaków, w tym jeden z najgroźniejszych przedstawicieli tej gromady - Latrodectus hasselti. Będzie można zobaczyć także jednego z największych pająków świata, czyli Theraphose stirmi, jak również bardzo dużo skorpionów. Każdy, kto odwiedzi wystawę będzie mógł fotografować i filmować prezentowane okazy. Jak zapewniają organizatorzy wszystko będzie odbywało się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, a jadowite zwierzęta będą zamknięte w terrariach. Choć będzie również okazja, by najbardziej łagodne ptaszniki wziąć do ręki.

- Wystawa ma cel edukacyjny. Pozwala zgłębić wiedzę o tych niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, dosyć rzadko spotykane w codziennym życiu. Bliski kontakt z żywymi okazami to także sposób na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona - piszą organizatorzy na fejsbukowej stronie wydarzenia.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe