Z więzienia na Jasną Górę

  • 16.10.2019, 14:05
  • alt
Z więzienia na Jasną Górę
W jubileuszowym roku 100–lecia polskiego więziennictwa na Jasnej Górze odbyła się 23. Pielgrzymka Służby Więziennej. W tym roku po raz pierwszy uczestniczyli w niej przedstawiciele więziennictwa z Ukrainy z o. Konstantynem Pantelejem, naczelnym kapelanem dla grekokatolików.

W pielgrzymce wzięło udział ponad 600 osób, na czele z gen. Jackiem Kitlińskim, dyrektorem Generalny Służby Więziennej. Ponadto na uroczystości obecni byli: dyrektorzy okręgowi, dyrektorzy jednostek, kadra kierownicza, funkcjonariusze i pracownicy jednostek penitencjarnych wraz z rodzinami, a także kapelani posługujący w zakładach karnych w całej Polsce.
Zakład Karny w Dębicy reprezentowała kadra kierownicza: ppłk Krzysztof Kulczycki, ppłk Norbert Gaweł i mjr Krzysztof Maźnicki, wraz funkcjonariuszami jednostki.
Uczestnicy Pielgrzymki przemaszerowali sprzed Bramy Lubomirskich do Bazyliki Jasnogórskiej, a następnie wzięli udział w mszy św. pod przewodnictwem Naczelnego Kpelana Więziennictwa. Msza św. została odprawiona w intencji Służby Więziennej. Następnie funkcjonariusze wzięli udział w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskiego sanktuarium. Oprawę muzyczną pielgrzymki zapewnił Reprezentacyjny Zespół Służby Więziennej.

Oprac.: kpt Mariusz Konefał

alt

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dieta śródziemnomorska
dieta śródziemnomorska 17.10.2019, 12:42
Jak będę dalej pyskował i mnie przymkną to mogę prosić o jakiś bezwyznaniowy Zakład Karny? Dieta muzułmańska,ani koszerna mnie nie interesuje. Taki z schabowym i kapustą, wiem, takiego nie ma, ale jakiś zbliżony.... Acha - poniedziałki mięsne, bo piątki, to wiadomo....
pielgrzym
pielgrzym 16.10.2019, 20:05
A więźniowie łyżką podkop kopią :)

Pozostałe