Uczniowie Jagiełły ewakuowani

  • 17.10.2019, 09:06
  • Tomasz Ratuszniak
Uczniowie Jagiełły ewakuowani fot. I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy.
Długi dzwonek przerwał czwartą lekcję w I Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy. Sygnał oznaczał ewakuację. Po około siedmiu minutach młodzież, nauczyciele i pracownicy szkoły byli już na zewnątrz budynku.

 Na szczęście była to tylko ewakuacja ćwiczebna, jaka w Jagielle odbywa się co roku we współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Dębicy. Jej celem jest przygotowanie uczniów i pracowników szkoły do szybkiego opuszczenia budynku w przypadku zagrożenia. Po zakończeniu akcji jej przebieg jest dokładnie analizowany, a ewentualne błędy omawiane na Radzie Pedagogicznej.
Dzięki takim działaniom w tym roku czas ewakuacji udało się skrócić o około dwie minuty, choć w ewakuacji brało udział około dwustu osób więcej niż rok wcześniej.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Speed
Speed 17.10.2019, 11:26
Bardzo ważna akcja. Szybkość działania to podstawa bezpieczeństwa!

Pozostałe