Sołtyska w szlafroku i zdrowa żywność - zdjęcia

  • 17.10.2019, 21:23 (aktualizacja 18.10.2019, 09:14)
  • Grzegorz Król
Sołtyska w szlafroku i zdrowa żywność - zdjęcia
W Dzwonowej (gm. Jodłowa) podsumowany został projekt Żyj smacznie i zdrowo realizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z tej miejscowości, na czele z sołtyską i szefową KGW Anną Mikrut.

W Centrum Kultury w Dzwonowej przez kilka godzin było głośno, kolorowo, wesoło i smacznie. Wystąpiły członkinie z KGW ze skeczem opowiadającym o przygodach pań, które pojechały do sanatorium. Następnie wcieliły się w romską kapelę. Jak impreza w gminie Jodłowa, to nie mogło zabraknąć również krótkiego koncertu Kapeli Jodłowianie, jak również Kapeli spod Kokocza z sąsiedniej Lubczy.

W drugiej części imprezy panie z KGW zaprosiły wszystkich na poczęstunek. Przed spotkaniem KGW z Dzwonowej zaprosiło do udziału w konkursie na najlepszą szarlotkę inne koła. Wypieki oceniane były przez Dorotę Krzyżak - zastępcę wójta gminy Jodłowa, Zofię Kochan - dyrektora Departamentu Rolnictwa, Geodezji i Gospodarki Mieniem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie oraz Dorota Borska - kierownika Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego. Ostatecznie panie postanowiły przyznać wszystkim kołom ex aequo pierwsze miejsce.

Obszerną fotorelację z podsumowania projektu zamieścimy także w Obserwatorze Lokalnym, który do sprzedaży trafi we wtorek 22 października. Zachęcamy do lektury.

Grzegorz Król

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe