Na przejściu przy szkole będzie bezpieczniej

  • 18.10.2019, 08:34 (aktualizacja 18.10.2019, 08:54)
  • Janusz Grajcar
Na przejściu przy szkole będzie bezpieczniej
Działa już interaktywne przejście dla pieszych na drodze wojewódzkiej Dębica - Mielec przy Szkole Podstawowej w Brzeźnicy. Dzięki migającym światłom ostrzegającym kierowców, że ktoś właśnie przez nie przechodzi, ma być w tym miejscu bezpieczniej.

Najważniejsza jest widoczność pieszego, dlatego w asfalcie, tuż przed przejściami dla pieszych osadzone zostały punkty świetlne, które nawet przy niesprzyjającej pogodzie są widoczne z odległości 200 metrów.

Na każdym z pasów po dwóch stronach wysepki widać cztery świecące na żółto i pomarańczowo elementy. Oprócz nich zamontowane zostały ostrzegawcze lampy nad znakami przejścia dla pieszych, które migają na czerwono.

Wszystkie elementy są zsynchronizowane z czujnikami ruchu. Instalacja uruchamia się w momencie, gdy przy przejściu stanie pieszy. Sygnalizatory działają dopóki, dopóty pieszy nie przejdzie na drugą stronę drogi.

- Jestem bardzo zadowolony z tego przejścia, będzie zdecydowanie bezpieczniej. Jeszcze tylko trzeba byłoby go lepiej doświetlić - mówi sołtys Brzeźnicy Lech Żurek.

Zadanie zostało w całości sfinansowane przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
haha
haha 20.10.2019, 08:04
Zalozyl bym jeszcze fotokamery rogatki kolejowe i ograniczenie predkosci do 10km/h to bylby full wypas

Pozostałe