Miasto dostało 3,5 miliona złotych!

  • 18.10.2019, 12:04 (aktualizacja 18.10.2019, 12:11)
  • Żródło: Urząd Miejski w Dębicy
Miasto dostało 3,5 miliona złotych!
Jest dofinansowanie na przebudowę ul. Kwiatkowskiego w Dębicy.

 

Miasto przebudowuje ul. Kwiatkowskiego w Dębicy o długości ok. 1,7 km, od ronda imienia Doktora Stefana Bartusia (przy ulicy Krakowskiej) do ronda przy ulicy 1 Maja. W 2019 roku zrealizowany zostanie I etap inwestycji na odcinku od Ronda Solidarności do ul. Północnej, a w 2020 roku II etap - od ul. Północnej do ul. Krakowskiej.
Na realizację tej inwestycji Dębica pozyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3 506 458,00 zł.
- Władzom miasta bardzo zależy na pozyskiwaniu dofinansowań, które pozwolą na realizację jak największej ilości inwestycji mających na celu polepszanie infrastruktury miejskiej, a co za tym idzie poprawę komfortu, wygody i jakości codziennego życia mieszkańców. Miasto Dębica starało się o zdobycie dofinansowania na tę ważną inwestycję już po raz kolejny. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu niektórych osób udało się to osiągnąć. Serdecznie dziękuję tym, którzy przyczynili się do tego sukcesu i pragnę wyrazić wdzięczność za wspólne podejmowanie działań na rzecz rozwoju naszej lokalnej ojczyzny – powiedział burmistrz Mariusz Szewczyk.
W ramach inwestycji zostanie wykonana nowa nawierzchnia drogi wraz z kanalizacją deszczową, chodnikiem i ścieżką rowerową oraz nowe oświetlenie uliczne. Ponadto przebudowana zostanie sieć: wodociągowa, kanalizacji sanitarnej, teletechniczna oraz energetyczna.
 

Źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pocisk
Pocisk 21.10.2019, 17:15
PAN KTORY PISZE ARTYKUL BARDZO OSZCZEDNIE GOSPODARUJE PRAWDĄ
diabełek
diabełek 18.10.2019, 21:48
kto daje i odbiera a potem znow oddaje ten się w ....
debicki
debicki 19.10.2019, 19:53
Bardzo proszę Pana Burmistrza o podanie szczegółów, kto pomógł w odwołaniu, bo albo Pan Burmistrz, albo Pan Cebula mijają się z prawdą. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, kto im nie mówi prawdy

Pozostałe