Widzisz na znaku migającą postać, ściągnij nogę z gazu

  • 18.10.2019, 14:14 (aktualizacja 18.10.2019, 14:16)
  • Janusz Grajcar
Widzisz na znaku migającą postać, ściągnij nogę z gazu
Przy skrzyżowaniu ul. Rzeszowskiej z Wielopolską, przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1 i przy Szpitalu Powiatowym w Dębicy działają już interaktywne przejścia dla pieszych.

- Kiedy pieszy dochodzi do przejścia, lokalizuje go czujka, postać na znaku zaczyna migać. To sygnał dla kierowcy, że za chwilę ktoś może wejść na zebrę - tłumaczy Jacek Drobot, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Dębicy.

Wszystkie trzy przejścia w nocy będą też dodatkowo doświetlone z góry. Zamontowane lampy mają podwyższyć kontrast, tak by pieszy był lepiej widoczny.

Montaż urządzeń kosztował 163 tysiące złotych. Powiat pozyskał dofinansowanie na nie z programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka.

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dębiccy Piesi
Dębiccy Piesi 21.10.2019, 17:42
Nie żeby coś ale przy Mechaniku NADAL nie ma ludzika i nie działa :) więc nie wprowadzajcie ludzi w błąd
Pocisk
Pocisk 21.10.2019, 17:25
Rozgorzała dyskusja nad zasadnoscia natomiast w miejscowosci Strzegocice zadnego oswietlenia nie ma a miejscowi w ciemnosciach pomykaja przez przejscie moze Lokalny Obserwator opisał by ta sprawe -wybory oraz artykuły sponsorowane sie juz skonczyły!!!
olll
olll 21.10.2019, 14:07
jak dla mnie powinni tez wymienic sygnalizacje na ledową w sloncu komplentie nic nie widac...
tomal49
tomal49 19.10.2019, 21:45
Stałem na przejściu ale żadne auto się nie zatrzymało
Baba Jaga
Baba Jaga 19.10.2019, 17:27
Co z tego, że postać na znaku miga. Piesi jak stali i czekali na zmiłowanie kierowców, tak dalej stoją.
Mam farta
Mam farta 20.10.2019, 22:56
To mają pecha! - ja jak czekam to zawsze stają.
innowacja I klasa
innowacja I klasa 19.10.2019, 14:34
To może dla pieszych wzorem ruchomych schodów zrobić ruchome przejścia. Ludziki biegną jedziemy. Ludziki nie biegną przejście stop.
Ja
Ja 19.10.2019, 13:51
Może by ktoś w końcu wymienił spalone żarówki i oświetlił przejście koło manhatanu bo ciemno tam jak w grobowcu






Boluś
Boluś 21.10.2019, 14:44
Sygnalizator skrzyżowanie Kościuszki-Rzeszowska jadąc od Centrum miasta dla skrętu w lewo w Kościuszki - od wakacji, a może wcześniej ledwo widać zielone światło, przypalona, albo za mała moc w co wątpię. Nic w dzień nie widać, jedzie się na wyczucie.
utrudnia życie
utrudnia życie 19.10.2019, 06:04
Komu to i po co potrzebne ?
ABC
ABC 18.10.2019, 21:01
Ulice powinny być lepiej oświetlone. Wzdłuż Al. Jana Pawła jest ciemno, to samo słabo oświetlona jest Cmentarna i inne ulice w mieście. A piesi? Ciemne płaszcze, kurtki. Podobnie jak rowerzyści. szara kurtka, brak odblasków i świateł na rowerze.
Nie wymagajmy za wiele
Nie wymagajmy za wiele 20.10.2019, 23:02
Ulice niekoniecznie, ale przede wszystkim przejścia dla pieszych - co z tego, że ulica oświetlona jak przejscie w ciemnościach.
nowy
nowy 18.10.2019, 20:48
A zebra stara wytarta . za taka kase!!!!!!!
pio
pio 20.10.2019, 11:20
" Zebra " będzie odmalowana na nowo
Znajomy Pociska
Znajomy Pociska 18.10.2019, 15:28
Podstawą jest oświetlenie przejść a nie migające ludki... Zaraz ten gadżet się zepsuje pewnie jak wszystkie inne tego typu wynalazki.... Pieniądze wyrzucone w błoto!
pio
pio 19.10.2019, 07:43
Tu właśnie zastosowano wspomnianą przez Ciebie " podstawę " czyli asymetryczne doświetlenie przejścia w celu poprawienia widoczności przechodzącego . " Błyskotki " to tylko dodatek.
Insp. Gadżet
Insp. Gadżet 19.10.2019, 00:37
Przy rondzie Wierciocha też są, tylko dużo mniej wypasione i nie wszystkie działają.

Pozostałe