Medal dla Artura Kowalskiego, wyróżnienie dla Małgorzaty Dybowskiej

  • 21.10.2019, 12:30 (aktualizacja 21.10.2019, 12:55)
  • Grzegorz Król
Medal dla Artura Kowalskiego, wyróżnienie dla Małgorzaty Dybowskiej
W sobotę 19 października w Łańcucie odbyła się Gala Harcerskiego Wolontariatu Orły Chorągwi Podkarpackiej ZHP. W trakcie uroczystości wyróżnieni zostali również instruktorzy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Dębicy - phm. Artur Kowalski HR oraz phm. Małgorzata Dybowska.

Artur Kowalski został wyróżniony harcerskim wyróżnieniem honorowym - Brązowym Krzyżem Za Zasługo dla ZHP. Pełni funkcję skarbnika Chorągwi Podkarpackiej ZHP, jest również członkiem Komisji Rewizyjnej Hufca ZHP w Dębicy. Tutaj wchodzi także w skład Komisji Stopni Instruktorskich. Od lat jest zaangażowany w pracę na rzecz środowiska dębickich - ale nie tylko - harcerzy. Tworzył lub współtworzył wiele drużyn harcerskich, pełnił funkcję zastępcy komendanta hufca, a także był delegatem na zjazdy chorągwi.

Z kolei phm. Małgorzata Dybowska otrzymała wyróżnienie w kategorii Odpowiedzialny gospodarz. Skarbnikiem w dębickim hufcu jest od 2011 roku. I to właśnie z tę pracę otrzymała wyróżnienie. Prowadzi rozliczenia finansowe hufca, nadzoruje gospodarkę majątkową i uczestniczy w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na działalność harcerską. Przez długie lata była też drużynową drużyny Nieprzetartego Szlaku, która zrzeszała harcerzy z niepełnosprawnościami.

- Jestem dumny z kadry Hufca ZHP Dębica i z tego, że ich służba jest doceniana i nagradzana. – mówi hm. Mateusz Cebula HR, komendant Hufca ZHP Dębica a zarazem członek kapituły Orłów z racji pełnienia funkcji przewodniczącego Rady Chorągwi Podkarpackiej ZHP

Dodaje. że odznaczenia harcerskie i wyróżnienia podczas takiej gali to symboliczna forma podziękowania za wkład czasu, pracy oraz serca  w działalność harcerską.

- Cieszę się z osiągnięć kadry Hufca ZHP Dębica - mówi hm. Mateusz cebula..

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe