Galeria Sztuki: co się dzieje pomiędzy czarnym, a białym?

  • 14.01.2017, 18:09
  • Ryszard Pajura
Galeria Sztuki: co się dzieje pomiędzy czarnym, a białym?
Najlepiej to zobaczyć samemu. Niedzielne popołudnie to świetna okazja, by zobaczyć najnowszą wystawę w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury. Malarstwo, rysunek i grafikę prezentuje na niej Jan Bosak - na zdjęciu pierwszy z lewej.

Gdy na zewnątrz biało, warto wejść to Galerii przy ul. Akademickiej, gdzie biel i czerń to jedyne kolory w pracach Jana Bosaka. Ale, jak zapewnia Ryszard Kucab, szef Galerii Sztuki w Dębicy, nikt się oglądając grafiki, linoryty, drzeworyty i obrazy nudził się nie będzie.
- Tak wiele dzieje się pomiędzy czernią i bielą - mówi.
I dodaje, że pochodzący z Jasła, a dziś związany z Krakowem artysta, swoje artystyczne poszukiwania prowadzi w obrębie różnych technik graficznych.
Jan Bosak powiedział podczas piątkowego wernisażu w Galerii Sztuki, że nie ulega przyzwyczajeniom, stąd tak duża różnorodność jego prac.
Jest  absolwentem Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Doktorat na tym samym wydziale obronił w 2011 roku. Prowadzi Otwartą Pracownię Graficzną w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. 

Ryszard Pajura

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe