WOŚP w powiecie dębickim - program na całą niedzielę

  • 14.01.2017, 19:31 (aktualizacja 14.01.2017, 21:20)
  • Ryszard Pajura
WOŚP w powiecie dębickim - program na całą niedzielę
Zaczynamy rano od Motoorkiestry w Rynku w Dębicy - pierwsze załogi wyjadą na trasę ok. godz. 10:50. Kończymy wieczorem także na Rynku oraz w wielu innych miejscach Światełkiem do Nieba. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku tak mocno, jak przez ostatnie 24 lata. Nigdy w mieście i powiecie nie było cicho, głośno będzie też w tym roku. Także dzięki małym strażakom z Brzeźnicy i ich poduchom od serca. Oto program wydarzeń na całą niedzielę.

V Dębicka Motoorkiestra - uliczne kryterium
Już po raz piąty Automobilklub Stomil Dębica organizuje rajd samochodowy, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie można m.in. wylicytować przejazdy w naprawdę szybkich samochodach.
Impreza odbędzie się w godz. 7:00 - 17:00 na Rynku w Dębicy; tu znajdować się będzie baza rajdu, start i meta. Uczestnicy rywalizacji pojawią się na Rynku o poranku, a ok. godz. 10:50 wystartują to pierwszego przejazdu.
Będzie to pierwsza impreza rajdowa w Dębicy w 2017 roku. Jak piszą organizatorzy na swej stronie internetowej, będzie miała charakter kryterium ulicznego. Trasa będzie przebiegała krętymi uliczkami w centrum miasta. Zaplanowano 3 przejazdy - start do pierwszego ok. godz. 10:50. Zakończenie ostatniego - ok. godz. 14:00.
Oczywiście cały dochód zostanie przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Będzie można wylicytować pokazowe przejazd z wybranymi kierowcami biorącymi udział w imprezie.
- Będzie to niepowtarzalna okazja, żeby zasiąść w bardzo szybkich samochodach u boku doświadczonych kierowców i zwiedzić rynek trochę szybciej niż zwykle - czytamy na stronie Automobilklubu.
Wylicytowane przejazdy zaplanowano w godz. 14:40 - 17:00.
W muszli na Rynku odbędzie się licytacja gadżetów, w tym kalendarzy AK Stomil.
Organizatorzy, zapraszając dębiczan na Rynek liczą, że pogoda będzie łaskawsza niż przed rokiem.
Program:
10:50 - start pierwszego przejazdu
14:00 - zakończenie ostatniego przejazdu
14:40 - 17:00 - wylicytowane przejazdy, licytacja gadżetów
17:00 - rozdanie nagród zwycięzcom rajdu
.
Poduchy z sercem od małych strażaków
To będzie pierwsza taka akcja w historii dębickich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 15 stycznia w Galerii Dębickiej dzięki Akademii Małego Strażaka z Brzeźnicy, każde dziecko będzie mogło nie tylko ożywić serduszko, ale wraz z poduszką schować je w pokolorowanym własnoręcznie domku. Patronat medialny objął Obserwator Lokalny.
- To serduszko, które uszyją mamy naszych strażaków, dziecko będzie musiało wziąć w rączki, trzy razy chuchnąć i powiedzieć marzenie. A wtedy, gdy umieści je w poduszce, ono ożyje - zdradza Agnieszka Żurek, założycielka i szefowa AMS.
Akcja trwać będzie od godz. 10:00 do 18:00 na piętrze Galerii Dębickiej, gdzie powstanie strefa poduchowa. Dwie mamy na bieżąco szyć będą poduszki z wizerunkiem strażaka lub strażaczki. Samemu będzie można za to wyciąć, wypchać i uszyć sobie serce, które do trafi do poduszki.
Kartonowe domki na poduszki dzieci będą same ozdabiać farbami czy naklejkami. W strefie czekać będzie na nich jeszcze wiele innych atrakcji, m.in. miniaturowy wóz strażacki.
AMS przygotowała ponad czterysta poduszek. Aby dostać jedną z nich razem z serduszkiem i domkiem do puszki trzeba będzie wrzucić 25 zł.
.

The Flowers, Life Bars i MOK Art Vocal na Rynku w Dębicy
Jak co roku Rynek w Dębicy będzie miejsce, gdzie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra najgłośniej (fot. archiwum OL). Pomogą w tym zespoły The Flowers i Life Bars, które zagrają w muszli koncertowej.
Program wieczornej imprezy w Rynku (muszla koncertowa).
Początek godz. 16:30:
- licytacje,
- koncert zespołu The Flowers,
- koncert zespołu Life Bars,
- występy solistek z Zespołu Szkół nr 2 im. E.Kwiatkowskiego w Dębicy,
.
W Domu Sportu będzie hucznie jak co roku
Od ponad 20 lat finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie omija Domu Sportu w Dębicy, gdzie odbywa się jego sportowa część. Nie brakuje tez gier, zabaw, licytacji i występów artystycznych. Nie inaczej będzie 15 stycznia 2017 roku.
Rano, już o godz. 10:00 rozpoczną się rozgrywki Piłkarskiej Halowej Ligi Firm Dębickich. Potrwają do 17:00, gdy rozpocznie się wieczorna część 25 Finału WOŚP w Domu Sportu.
W programie znajdują się występu grup artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury, dziecięcego zespołu tanecznego Fame-iki w programie Spokój i Strach oraz pokazy tancerzy Złotej Pary. W przerwach nie zabraknie licytacji na rzecz WOŚP, gier i zabaw dla najmłodszych oraz nieco starszej części publiczności.
.
W Stobiernej zwiedzanie parku owadów, kiermasz ciast...
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 15 stycznia w gminie Dębica wyjątkowo głośno, w czterech miejscowościach: Stobiernej, Braciejowej, Pustkowie Osiedlu i Podgrodziu. W tej pierwszej miejscowości rozpocznie się o godz. 14:00 w Centrum Edukacji Ekologicznej.
Program:
- rozpoczęcie i powitanie;
- licytacje;
- kiermasz ciast i potraw, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich;
- malowanie twarzy, zabawy i konkursy dla najmłodszych;
- zwiedzanie Parku Owadów;
- występy wokalne i artystyczne dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Stobiernej;
- zabawa z DJ.
Wielki finał - pokaz ogni sztucznych, odbędzie się ok. godz. 17.
Podobnie jak w pozostałych miejscowościach, finał WOŚP w Stobiernej organizuje Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica.
.
Podgrodzianie i Mali Podgrodzianie wystąpią podczas 25. Finału
W Podgrodziu po raz kolejny odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zbiórkę na rzecz chorych dzieci włącza się zespoły folklorystyczne, działające w tej miejscowości, w tym Zespół Śpiewaczy Podgrodzianie (na zdjęciu). Blok imprez z ich udziałem rozpocznie się 15 stycznia br. o godz. 15:00 w Domu Kultury.
Program WOŚP w Podgrodziu - rozpoczęcie godz. 15:00:
- powitanie,
- licytacje,
- występ Zespołu Śpiewaczego Podgrodzianie,
- występ Zespołu Pieśni i Tańca mali Podgrodzianie,
- występy uczniów Zespołu Szkół w Podgrodziu,
- malowanie twarzy,
- kiermasz ciast,
- degustacja potraw regionalnych.
Godz. 18:00 - Światełko do nieba.
.
W Braciejowej zbiórka datków, koncerty i światełko do nieba
Głośne granie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Dębica nie ominie Braciejowej. W tym roku rozpocznie się w Domu Kultury o godz. 15:30, a w głównych rolach wystąpią m.in. uczniowie Zespołu Szkół w Gumniskach.
Rozpoczęcie - godz. 15:50
- licytacje,
- występy dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Gumniskach,
- degustacje potraw regionalnych,
- kiermasz ciast,
- koncert zespołu muzycznego.
.
Godz. 18:30 - Światełko do nieba.
.
W Pustkowie - Osiedlu będzie się działo najwięcej
Nawet w Dębicy program 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie jest tak bogaty, jak w Pustkowie - Osiedlu. Pełny występów muzycznych i tanecznych program rusza o godz. 15:00 i potrwa do 21:00, kiedy rozbłyśnie Światełko do nieba. Będą licytacje, kiermasz ciast i potraw regionalnych, malowanie twarzy, degustacje. Impreza odbędzie się w Domu Kultury, a wszystkie zebrane datki przekazane zostaną do sztabu Kwiatek w Dębicy. Jedną z gwiazd wieczoru będzie Zespół Pieśni i Tańca Wisłoczanie (fot. Tomasz Ratuszniak/archiwum OL).
Program - Dom Kultury w Putkowie - Osiedlu.
Godz. 15:00
Powitanie
Występy grup, działających w Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica:
- Pasja,
- Mała Pasja,
- Zespół Pieśni i Tańca Wisłoczanie,
- Monster Kids,
- Młodziaki Luzaki,
- Kolorowe Piruety,
- Roztańczone Piruety,
- Image Dance,
- Kabaret Żaba,
- Klub Aktywnych Kobiet,
- Kapela Tutti.
Kiermasz ciast i potraw, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Brzeźnicy.
Malowanie twarzy.
Degustacja potraw regionalnych.
.
Godz. 20:30
Koncert Orkiestry Dętej Gminy Dębica oraz pokazy taneczne mażoretek.
.
Godz. 21:00
Światełko do nieba - pokaz sztucznych ogni.
.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie ominie Jodłowej
Blok imprez kulturalno-oświatowych rozpocznie się w Domu Kultury 15 stycznia br. o godz. 15:00. Jak co roku pieniądze zebrane dla chorych dzieci zostaną przekazane do sztabu Kwiatek w Dębicy.
Program 25. Finału WOŚP w Jodłowej:
- prezentacje artystyczne uczniów szkół oraz zespołów, działających przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa,
- licytacje,
- podsumowanie konkursów,
- światełko do nieba.
.
WOŚP w Brzostku: zimowy turniej, licytacje, światełko do nieba
Na dwa dni zaplanowano wydarzenia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już w sobotę 14 stycznia rozpocznie bowiem II Zimowy Halowy Turniej w Futsal 2017. Nie zabraknie też licytacji i występów artystycznych w domu kultury; na zdjęciu licytacja w Domu Kultury w ub. roku.
Zawody w futsalu odbędą się hali im. Agaty Mróz-Olszewskiej. Rozpoczną się w sobotę o godz. 9:00, zaś rywalizację w niedzielę zaplanowano w godz. 12:00 - 15:00.
15 stycznia blok imprez odbędzie się także w Domu Kultury w Brzostku. Początek o godz. 15:00. W występach artystycznych zaprezentują się przedszkolacy i uczniowie szkół z terenu gminy Brzostek. Nie zabraknie licytacji prac i przedmiotów przekazanych przez szkoły, instytucje oraz osoby prywatne.Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzostku, jednej z najlepszych w powiecie, przygotowali pokazy oraz naukę udzielania pierwszej pomocy.
Zwieńczeniem będzie Światełko do nieba, które na Rynku zabłyśnie o godz. 20:00.
.
W Borowej na wesoło podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Borowa to jedyna miejscowość w gminie Czarna, gdzie odbędzie się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W imprezie uczniowie Zespołu Szkół z tej miejscowości wystąpią w programie artystycznym, podczas którego nie zabraknie humoru i dobrej zabawy. Zebrane podczas imprezy pieniądze przekazane zostaną do sztabu Kwiatek w Dębicy.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:00 w Zespole Szkół w Borowej. W programie:
- przedstawienie Dziewczynka z zapałkami,
- tańce w wykonaniu uczniów,
- śmieszne inscenizacje wierszy Brzechwy,
- Kopciuszek na wesoło.

Ryszard Pajura

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
osa
osa 15.01.2017, 20:28
no tak ...koncercik sobie w szkole umyślił ...
as
as 15.01.2017, 20:21
wójt zabronił
ryba
ryba 14.01.2017, 23:00
A w Żyrakowie nic, centrum kultury w takim dniu ma wolne....

Pozostałe