Idąc ulicami przypominali kierowcom o powołaniu do świętości - zdjęcia

  • 01.11.2019, 21:08 (aktualizacja 01.11.2019, 21:22)
  • Janusz Grajcar
Idąc ulicami przypominali kierowcom o powołaniu do świętości - zdjęcia
Ponad 80 dzieci wzięło udział w Pochodzie Świętych, który w przeddzień Wszystkich Świętych przeszedł ulicami Dębicy. A że najmłodszym towarzyszyli również dorośli, to w orszaku z kościoła św. Jadwigi do kościoła klasztornego przy ul. Krakowskiej maszerował ponad 200 osób.

Wśród świętych i błogosławionych, za których przebrali się uczestnicy marszu, byli Jan Paweł II, Urszula Ledóchowska, Karolina Kózkówna, Albert Chmielowski, Maksymilian Maria Kolbe czy Edmund Bojanowski, Celestyna Faron, Faustyna Kowalska i Kinga. Wszyscy oni przed wyjściem z kościoła św. Jadwigi powiedzieli kilka słów o danej postaci.

Przed błogosławieństwem ks. Ryszard Piasecki prosił uczestników, by też chcieli być świętymi. A jako drogę do świętości wskazywał im zwykły uśmiech, którym mogą obdarzyć drugiego człowieka. 

- Orszak świętych i błogosławionych idący ulicami Dębicy jest świetną okazją, by chociażby pędzącym przez miasto kierowcom przypomnieć ich powołanie do świętości, zachęcić do zadumy, a może rachunku sumienia - mówił ksiądz prałat.

Co ciekawe na trasę wyszło aż dwóch św. Mikołajów, którzy częstowali innych uczestników cukierkami. A za organizacją Pochodu Świętych stały siostry Służebniczki Dębickie z s. Katarzyną Szulc na czele.

Janusz Grajcar

Zdjęcia (40)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kierowca
Kierowca 02.11.2019, 09:31
Takie coś tuż przed Wszystkimi Świętymi jest niepotrzebne. Człowiek chce przejechać przez miasto a tu jakiś kolejny wymysl koscielny. Chodźcie sobie po placu kościelnym a nie blokujcie drogi w taki dzień.
pieszy
pieszy 02.11.2019, 11:57
Podobnie jak z zamknięciem wiaduktu na ul.Swiętosława w środę ,czyli dzień targowy.W dodatku zamknięty będzie most Wisłoce.
jj
jj 01.11.2019, 22:07
To jakiś żart chyba ;D

Pozostałe