Jazzowe Dziady z Pianohooliganem i High Definition Quartet

  • 02.11.2019, 21:55
  • Tomasz Ratuszniak
Jazzowe Dziady z Pianohooliganem i High Definition Quartet
Takiego koncertu jeszcze w Dębicy nie było. 4 listopada w Śnieżce usłyszeć będzie można jazzową interpretację II części Dziadów Adama Mickiewicza.

Tym razem podczas Zaduszek Jazzowych poświęconych pamięci ludzi kultury wystąpi High Definition Quartet. Koncert tej grupy to, jak zapowiadają organizatorzy, swego rodzaju improwizowany seans spirytystyczny.
Koncepcja Piotra Orzechowskiego, znanego jako Pianohooligan, zakłada próbę muzycznej interpretacji II części dramatu Adama Mickiewicza, której oprócz kwartetu podejmują się twórcy muzyki elektronicznej. To spotkanie jazzu ze współczesnym ambientem, gdzie kontekst ustępuje dynamicznemu ilustrowaniu wewnętrznych przeżyć postaci z tekstu.
Do pracy przy tym projekcie Pianohooligan zaprosił takich twórców jak William Basinski, Christian Fennesz, Krzysztof Knittel, Robert Rich i Igor Boxx (znany z duetu Skalpel). Artyści stworzyli elektroniczne sety, którym przeciwstawione zostały utwory grane przez High Definition Quartet.
HDQ to obecnie jeden z wiodących zespołów wykonujących muzykę improwizowaną w Polsce. Nagradzany na najważniejszych europejskich konkursach jazzowych. Koncertował z Randym Breckerem, który określił go jako jeden z najlepszych, a może i najlepszy zespół, z którym przyszło mu kiedykolwiek grać. Zespół zaistniał na rynku dzięki debiutanckiej płycie Hopasa, uznanej albumem roku w mediach jazzowych. Kolejny krążek - Bukoliki, stanowiący rekompozycję cyklu Witolda Lutosławskiego, spotkał się z równie dużym uznaniem krytyki - określony został najlepszą płytą roku przez dziennik Rzeczpospolita.
Koncert HDQ odbędzie się w poniedziałek 4 listopada o godz. 19:00 w DK Śnieżka. Bilety w cenie 40 zł (ulgowy - 30 zł) kupić będzie można w kasie domu kultury.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe