Zużycie wody sprawdzą drogą radiową

  • 05.11.2019, 21:55
  • Tomasz Ratuszniak
Zużycie wody sprawdzą drogą radiową fot. Gminny Zakład Komunalny w Brzeźnicy.
Na początek sześćdziesiąt wodomierzy wymienią na nowe z nakładkami radiowymi systemu firmy Apator Powogaz. Gminny Zakład Komunalny w Brzeźnicy, bo o tej spółce mowa, rozpoczął właśnie wdrażenie radiowego systemu odczytu wodomierzy.

W okresie testowym wodomierze wymienione zostaną w różnych lokalizacjach gminy Dębica. Samo urządzenie tylko nieznacznie różnić się będzie od standardowego wodomierza. Dodatkowym elementem wyposażenia jest bowiem tylko nakładka radiowa dająca możliwość poboru danych z odległości nawet do 300 metrów.
Nowy system ma być wygodniejszy dla mieszkańców, bo m.in. eliminuje występowanie błędów podczas spisywania liczników i nie wymaga wizyt inkasentów .Ale zyska na tym również spółka.
- Dzięki nakładce mamy możliwość wykrywania ingerencji ze strony nieuczciwych klientów takich jak: przyłożenie magnesu neodymowego, kropelkowanie, zdjęcie nakładki, przepływ wsteczny, przekroczenie przepływu maksymalnego oraz wykrycie wycieku - tłumaczą przedstawiciele GZK.
Dodają również, że wprowadzenie systemu zdalnego odczytu wodomierzy skróci czas odczytu oraz zmniejszy związane z tym koszty, a w połączeniu z wprowadzonym już przez spółkę systemem e-faktur znacząco usprawni procesy rozliczeń z odbiorcami.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
hey
hey 07.11.2019, 10:04
Ciekawe komu ma to zmniejszyc koszty bo na pewno nie odbiorcy a jezeli sa to koszty zakladu to z naszych kieszeni bo to my a nie panstwo ani gmina utrzymujemy to ustrojstwo.
Passkun
Passkun 06.11.2019, 20:06
Jasne, wszystko cacy, tylko cena wodomierza nie jest mała a do tego trzeba go wymienić po 2,3 latach.

Pozostałe