Czym palisz w piecu? Trucizny z domowego komina

  • 06.11.2019, 09:55
  • Agnieszka Kruszyńska-Idzior
Czym palisz w piecu? Trucizny z domowego komina
Trzynaście podstawówek oraz osiem szkół ponadpodstawowych z powiatu dębickiego wzięło udział w V edycji konkursu Trucizny z domowego komina. Jury oceniło w sumie 154 prace, wśród których znalazło się 107 plakatów i 47 prezentacji multimedialnych.

Proekologiczne przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez  Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu, przy wsparciu Wydziału Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Dębicy.

Głos zabrali m.in. dr n. med. Lesław Ciepiela, który przybliżył zebranym problem przyczyn, objawów i metod leczenia chorób wywołanych zanieczyszczeniami oraz Marta Cwynar, główny specjalista Wydziału Monitoringu Regionalnego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie, która przedstawiła stan zanieczyszczenia powietrza w powiecie dębickim. Podczas podsumowania konkursu powiat dębicki reprezentował wicestarosta Adam Pieniążek, który przekonywał młodych słuchaczy do tego, że każdy z nich ma istotny wpływ na obniżenie emisji zanieczyszczeń z domowych palenisk, tak bardzo szkodliwych dla środowiska i zdrowia człowieka.

Działania podjęte w ramach akcji Trucizny z domowego komina będą kontynuowane w kolejnych latach.

Agnieszka Kruszyńska-Idzior

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe