Ekogroszek czy gaz ziemny – co jest lepsze?

  • 05.11.2019, 22:17 (aktualizacja 06.11.2019, 11:31)
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Ekogroszek czy gaz ziemny – co jest lepsze?
W Polsce od lat rządzi węgiel kamienny. Od lat ma swoich zwolenników, którym nie przeszkadza negatywny wpływ na środowisko, czy wysokie ceny. Węgla kamiennego jest coraz mniej i z czasem będzie trudniejszy do wydobycia. Czy w związku z tym warto zamienić węgiel kamienny na gazowy? Czy to będzie korzystna zmiana?

Jakie są korzyści z grzania gazem?

Dlaczego miałbyś zamienić ekogroszek na gaz? Jeden z powodów jest taki, że w spalinach, które powstają z palenia w kotłach gazowych, nie ma szkodliwych dla zdrowia ludzkiego pyłów oraz wielu innych niepożądanych substancji, które występują na przykład w dymie powstającym w kotłowniach węglowych. Dotyczy to niestety w dużym stopniu również palenia ekogroszkiem. Musisz wiedzieć też o tym, że ogrzewanie domu gazem ziemnym jest o wiele mniej kosztowne niż olejem opałowym.

Na pewno zakup kotła gazowego to o wiele lepsza inwestycja, niż inwestycja w urządzenie, które wykorzystuje energię odnawialną. Ogrzewanie domu pompą ciepła to koszt znacznie wyższy, ponieważ jest to kosztowne urządzenie. Tak samo wygląda zakup kolektorów słonecznych. Nie zawsze można liczyć na dotację z Unii.

Jakie zalety ma ekogroszek?

Ekogorszek to paliwo, które produkuje się z węgla kamiennego lub brunatnego. Używa się go do ogrzewania budynków. Do produkcji tego surowca stosuje się wysokokaloryczny węgiel, który ma niską zawartość siarki i małej zawartości substancji niepalnych, wody i niskiej spiekalności. Nie bez powodu w nazwie jest przedrostek ,,eko”. Jest on bezpieczniejszy dla środowiska niż zwykły węgiel czy olej opałowy, ponieważ nie emituje tak dużej ilości zanieczyszczeń.

Ogrzewanie domu ekogroszkiem to przede wszystkim ogromna wygoda. W przypadku tego paliwa stosuje się specjalne piece, dzięki którym nie musisz się martwić o procesy grzewcze, ponieważ dzieją się one automatycznie.

Gdzie kupić ekogroszek?

Wybieraj sprawdzony węgiel z certyfikatem jakości! Węgiel PATRIOT® jest konfekcjonowany w opakowania po 25 kg w worki foliowe z perforacją, która pozwala na swobodny przepływ powietrza w opakowaniu. Dzięki temu węgiel może być przechowywany przez dłuższy czas w oryginalnym opakowaniu bez obawy o niepożądane zawilgocenie towaru.

Więcej informacji: https://ekogroszek-patriot.pl/ekogroszek-c-3.html

Artykuł zewnętrzny

 

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
456
456 10.11.2019, 06:39
od lat mamy gaz i w kominie nie ma żadnej sadzy, płomień niebieski. O to dokładnie chodzi. Nie zachwalam, ale na kuchence indukcyjnej ziemniaki pod lekkim przykryciem ugotują się w 20 minut na 400 Watów. Dobrze ogrzewa się koksem, ale chyba zabroniony. Ogrzewaliśmy.
tylko gaz?
tylko gaz? 08.11.2019, 23:46
Czy osoba która tak zachwala kocioł gazowy, odważy się oddychać spalinami z niego i wypić wodę która wydziela się w procesie kondensacji ? Jeśli węgiel jest be , zaś gaz tylko cacy , to zapewne nie zabraknie odwagi żeby swoje słowa czynem udowodnić. Inaczej uznaję takie słowa za reklamę sprzedawców kotłów gazowych.
gospodyni domowa
gospodyni domowa 09.11.2019, 19:59
Co dzień stoję przy kuchence i gotuję na gazie - czy to jest inny gaz ?
eko
eko 09.11.2019, 10:32
Może na początek obowiązek montażu filtrów do domowych kotłów ?

Pozostałe