PSZOK już otwarty, ale na osiedlach bez zmian

  • 06.11.2019, 11:29 (aktualizacja 06.11.2019, 11:35)
  • Grzegorz Król
PSZOK już otwarty, ale na osiedlach bez zmian
Jedna z naszych Czytelniczek przesłała nam zdjęcie tego, jak wygląda jedna z wiat śmietnikowych na ul. Fredry w Dębicy.

- Taki widok zastałam dzisiaj rano, tak nie może być. Komuś nie chce się odwieźć tego do punktu na błoniach, a my będziemy za niego więcej płacić - mówi zdenerwowana kobieta.

Zastanawia się, czy to odpady kogoś z osiedla, czy może też ktoś je tam podrzucił. Przypominamy, że w listopadzie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych działa już normalnie. To właśnie tam powinny trafiać stare meble, czy gruz budowlany. Co jakiś czas wiaty kontrolowane są przez miejskich urzędników. Jeśli stwierdzą oni, że mieszkańcy nie segregują odpadów, choć zadeklarowali inaczej, to wszczynane jest postępowanie. Końcowym efektem będą wyższe rachunki za wywóz śmieci, które będą musieli zapłacić wszyscy mieszkańcy danej wspólnoty mieszkaniowej.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tom
Tom 07.11.2019, 17:51
Nie wierze ze tego nikt nie widział. Centrum osiedla..
Tylko stwierdzil ze nie jego to go to nie obchodzi.Robmy tak dalej to bedziemy placic za Wszystkich
Alicja
Alicja 06.11.2019, 20:51
Na Batorego i Sobieskiego przynajmniej sukcesywnie wywożą
Klisek
Klisek 06.11.2019, 16:03
Na Batorego i Sobieskiego to również codzienność, nawet pod "okiem" kamer...
czytelnik
czytelnik 06.11.2019, 13:59
Czytelniczka i redakcja jest zdziwiona ??? To jest właśnie efekt nieczynnego przez cały miesiąc PSZOK !
Ps. Z tego co wiem mieszkańcy ul. Fredry płacą za wywóz tzw. "gabarytów".
kier.Anioł
kier.Anioł 06.11.2019, 12:44
To jednak mamy odpowiedzialność zbiorową? Może całodobowe dyżury mieszkańców przy wiatach śmietnikowych lub wynajęcie ochrony? Paranoja - administrator osiedla powinien dysponować placem na tego typu odpady. i po zgromadzeniu np. jednej przyczepy - odwozić do składu.Administracje są za coś odpowiedzialne i za to im mieszkańcy płacą.
Kasza
Kasza 06.11.2019, 20:21
Paranoją jest to , że po pierwsze zamyka się PSZOK na cały miesiąc , zwłaszcza w okresie jesiennym ( ogromne ilości liści ) gdzie nie przedstawia się żadnej alternatywy . Po drugie paranoją jest to , że w 80 procentach to sami Mieszkańcy są sobie winni , ponieważ to od nich pochodzą to odpady wielkogabarytowe, które zamiast zawieść na PSZOK lądują w wiatach śmietnikowych . Po trzecie nie wszystkie Spółdzielnie czy Wspólnoty Mieszkaniowe dysponują własnym transportem ( przyczepą ) aby samodzielnie wywozić czy gromadzić na jakimś placu . Czy gromadzenie tych odpadów na placu jest dobrym pomysłem - nie wiem . Po czwarte PSZOK jest czynny od poniedziałku czyli 4 listopada ( poniedziałek ) , zdjęcie wykonane zostało w środę czyli zaledwie na trzeci dzień . Zawsze te podrzucane odpady są usuwane na bieżąco i bywa tak że na drugi dzień są już następne !
demon
demon 06.11.2019, 11:40
nie wierzę, że "monitoring osiedlowy" nie widział kto to zostawił! przecież wypakowanie i wyniesienie czegoś takie wymaga czasu. jeśli ktoś na osiedlu robi remont to każdy o tym wie.

Pozostałe