Ogród w Jedenastce zaprojektowali nauczyciele

  • 07.11.2019, 08:23
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Ogród w Jedenastce zaprojektowali nauczyciele
W koronach drzew i wśród szumiących traw to nazwa ogrodu dydaktyczno-sensorycznego, jaki powstał przy Szkole Podstawowej nr 11 w Dębicy. Projekt ten powstał ze środków Fundacji Santander Bank Polska, sponsora konkursu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam”.

Szkoła Podstawowa nr 11 znalazła się w gronie 25-ciu laureatów tego konkursu, a nagrodzony projekt został wyłoniony spośród 750 zgłoszonych prac. Projekt został zgłoszony przez Stowarzyszenie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi- " Wspólnie- skuteczniej". Autorami projektu- nauczyciele tejże.

Projekt skierowany jest do wszystkich uczniów szkoły.  Dydaktyka to rozpoznawanie rodzimych gatunków drzew i krzewów, natomiast sensoryka obejmuje poznawanie świata wszystkimi zmysłami. W zamyśle będą się tam odbywały lekcje z zakresu nauk przyrodniczych,  a także zajęcia prowadzone przez tyflopedagogów, surdopegagów i oligofrenopedagogów, skierowane w głównej mierze do dzieci z klas integracyjnych.

Otwarcie projektu poprzedziło przedstawienie klasy 6 e pt. „Kłopoty Pani Ziemi” , a prezentacja multimedialna przybliżyła uczestnikom uroczystości etapy powstawania ogrodu.

Agnieszka Majba-Pochwat

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe