Masz 18 lat? Zdobądź bilet na podróż po Europie

  • 08.11.2019, 15:09 (aktualizacja 08.11.2019, 15:18)
  • Tomasz Ratuszniak
Masz 18 lat? Zdobądź bilet na podróż po Europie Elżbieta Łukacijewska namawia do udziału w programie.
DiscoverEU – taką nazwę nosi inicjatywa unijna skierowana do osiemnastolatków. Daje ona możliwość darmowego podróżowania po całej Unii Europejskiej. Od zorganizowanej pierwszej edycji w czerwcu 2018 roku, darmowy bilet otrzymało już ok. 50 tys. młodych Europejczyków.

Udział w programie mogą wziąć osiemnastolatkowie, czyli osoby urodzone między 1 stycznia 2001 r. (włącznie) a 31 grudnia 2001 r. (włącznie). Chętni muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym konieczne jest prawidłowe wskazanie numeru dowodu tożsamości lub paszportu. Ostatnim krokiem jest rozwiązanie quizu składającego się z 5 punktów i odpowiedź na pytanie dodatkowe.Co istotne inicjatywa daje możliwość podróżowania pojedynczo lub w grupie do pięciu osób.
Założeniem akcji DiscoverEU jest to, że uczestnicy będą głównie podróżować koleją. Aby zapewnić jak największą dostępność z każdego miejsca UE, w wyjątkowych przypadkach można będzie skorzystać z innych środków transportu, takich jak prom, autobus, czy samolot. Tak więc młodzi ludzie mieszkający na obszarach trudno dostępnych będą mieli również szanse na udział w programie.
- Zachęcam młodych ludzi do wzięcia udziału w tej akcji. Planuje się, że w obecnej edycji udział weźmie blisko 20 tys. osób. Pomoc przy wypełnianiu aplikacji można będzie uzyskać w moich biurach poselskich w Rzeszowie, Sanoku oraz Tarnobrzegu – mówi Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego.
Aby zgłosić się do programu wystarczy do 28 listopada wejść na stronę https://europa.eu/youth/discovereu i wypełnić aplikację online.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
UEkonomista
UEkonomista 08.11.2019, 17:21
darmowy bilet na podróż po UE, naprawdę co za interesująca inicjatywa :P

Pozostałe