Święto Niepodległości uczcili rajdem rowerowym - zdjęcia

  • 10.11.2019, 17:09 (aktualizacja 11.11.2019, 12:52)
  • Janusz Grajcar
Święto Niepodległości uczcili rajdem rowerowym - zdjęcia
Przez miejsca pamięci poświęcone żołnierzom walczącym o niepodległość wiódł szlak II Niepodległościowego Rajdu Rowerowego w gminie Czarna. Na 30-kilometrową trasę wyruszyło blisko stu uczestników.

Rowerzyści wyjechali z placu przy remizie OSP w Czarnej. Meta rajdu znajdowała się zaś przy tablicy upamiętniającej walczących o wolność mieszkańców Jaźwin przy szkole podstawowej w tej miejscowości.

W grupie jechali też księża z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Czarnej, proboszcz ks. Stanisław Janusz i wikariusz ks. Piotr Tajak. Duchowni prowadzili modlitwy na cmentarzach wojennych w Starej Jastrząbcę, Róży i Czarnej oraz przy tablicy w Jaźwinach. Rajd zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu Polski oraz minuta ciszy dla wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na polach walki na całym świecie.

Organizatorem wydarzenia był Dariusz Barnaś, a zabezpieczeniem trasy zajęli się strażacy z OSP Czarna przy współudziale Czarnych Gryfów.

- A jutro zapraszam na godz. 12:00 na plac przy remizie OSP w Czarnej wszystkich, którzy chcą wziąć udział w rajdzie na 80 km - mówi Dariusz Barnaś.

Janusz Grajcar

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Brawo
Brawo 10.11.2019, 18:56
brawa dla rowerzystów

Pozostałe