W piątek otworzą koszary

  • 13.11.2019, 15:37 (aktualizacja 13.11.2019, 15:48)
  • Tomasz Ratuszniak
W piątek otworzą koszary
W piątek 15 listopada w jednostce Wojsk Obrony Terytorialnej przy ul. Kościuszki w Dębicy odbędzie się Dzień Otwarty Koszar. Potrwa od godz. 9:00 do 12:00.

Tego dnia dębicka jednostka otworzy swoje bramy dla uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy chcą zapoznać się ze specyfiką służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.
W programie tego wydarzenia znajdą się:
- pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu brygady,
- poznanie tradycji Podkarpackiej Brygady OT (prelegenci Związku Strzeleckiego „STRZELEC”, IPN Rzeszów),
- strzelanie z karabinka ASG – dla najlepszych przewidziano upominki,
- projekcja krótkich filmów ze szkolenia żołnierzy pełniących Terytorialną Służbę Wojskową w pododdziałach brygady oraz krótkie przedstawienie przez żołnierza z pionu szkolenia, a także wiele innych atrakcji.
Uczniowie, którzy zapoznają się z tym, jak wygląda służba w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej będą mogli podjąć decyzję o wstąpieniu w jej szeregi już podczas najbliższej przerwy międzysemestralnej. Podkarpacka Brygada organizuje II edycję projektu „Ferie z WOT”, który kierowany jest w szczególności do uczniów, studentów oraz nauczycieli. Wychodząc jednak naprzeciw tym, którzy nie chcą zwlekać z decyzją wstąpienia w szeregi podkarpackich „Terytorialsów”, Dowódca 3PBOT zarządził dodatkowe powołanie już 7 grudnia tego roku.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe