Wciąż walczą z zardzewiałą śmiercią

  • 14.11.2019, 15:04 (aktualizacja 19.11.2019, 10:45)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Wciąż walczą z zardzewiałą śmiercią
Saperzy z dębickiej firmy De-Mont pod kierownictwem majora Krzysztofa Glijera przystąpili do rozpoznania i oczyszczenia saperskiego terenu budowy obwodnicy Radomyśla Wielkiego.

Prace rozpoczęły się od ogrodzenia pasa drogowego, by ułatwić orientację w terenie. Do działania przystąpiły trzy dwuosobowe patrole.Zadanie musi zostać wykonane zgodnie z terminem, bo zaraz po nich na teren przyszłej obwodnicy  wjadą spycharki i inny ciężki sprzęt. Saperzy przeszukiwali 11-hektarowy teren. Niewybuchów nie znaleźli, było kilka lotek moździerzowych, jeden kadłub miny przeciwpiechotnej oraz łuski.

- Mamy jeszcze sporo zadań na ten rok: Via Carpatia na odcinku Domaradz-Miejsce Piastowe,dokończenie prac droga krajowa Chmielnik-Kije, a pewnie jeszcze będą jakieś interwencyjne zgłoszenia - mówi Krzysztof Glijer.

I zaznacza, że prace saperów wynikają z obowiązków inwestorów. Przed przystąpieniem do prac ziemnych  teren powinien zostać przez saperów rozpoznany i w razie potrzeby oczyszczony z niebezpiecznych przedmiotów.

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe