W najnowszym Obserwatorze Lokalnym

  • 18.11.2019, 17:00
  • Artur Barwacz
W najnowszym Obserwatorze Lokalnym
Czterdziesty siódmy w tym roku numer Obserwatora Lokalnego ukaże się już jutro, jak co tydzień we wtorek.

Zapraszamy do lektury.

Artur Barwacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
warto sie posmiac
warto sie posmiac 19.11.2019, 16:48
widzieliscie wpisy na fcebok Pana Cebuli o wydatkach na media szukał czegoś i sie doszukał ze ze wszystkich spółek miejskich najwiecej wydawała spółka MKS pod dowództwem obecnego starosty hehehehe
warto czytac calosc
warto czytac calosc 22.11.2019, 13:43
Popatrzcie dobrze na to zestawienie. Ktos probuje siebie wybielac tutaj! Bo pomija urzad wydajacy najwiecej kasy na te media a takze MOSiR z dowodzaca nim fanka burmistrza gdzie coraz wiecej co roku kasy idzie!
123
123 19.11.2019, 10:51
A co to za akcja z autobusem była wczoraj koło 21 ? Widziałem jak kierowce skuli kajdankami i wrzucili do "nyski"..
dominik_lazarz
dominik_lazarz 19.11.2019, 06:42
Podwyżka cen za śmieci wprowadzona w mieście Dębica w tamtym roku WYNIKA zwłaszcza z nowych stawek za składowanie i gospodarkę odpadami, które zostały wprowadzone odgórnie głównie na poziomie krajowym i tak:

👉 koszty przyjęcia odpadów komunalnych na składowisko w 2019 roku wzrosły o blisko 90% z 215 zł (2018) do 400 zł za tonę;

👉 koszty przyjęcia odpadów zielonych i biodegradowalnych do instalacji w 2019 roku wzrosły blisko o 70% z 160,92 zł (2018) do 270 za tonę;

👉 koszty zagospodarowania odpadów z punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) np. odpady wielkogabarytowe w 2019 roku wrosły o 82% z kwoty 296 zł (2018) do 540 zł za tonę;

👉 tzw. opłaty marszałkowskiej, ustalanej przez ministra środowiska w 2019, wzrost o ponad 20% z kwoty 140 zł (2017) do kwoty 170 zł.

Reasumując, wzrost kosztów eksploatacji śmieci w mieście Dębicy wynika głównie ze wzrostów opłat, które są narzucone ustawowo głównie na poziomie kraju przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.
Wszystkie Trolle Dominika
Wszystkie Trolle Dominika 19.11.2019, 11:48
Domink a wiesz przez kogo nie można składować frakcji palnej co podnosi koszty? To wynika z unijnych przepisów wprowadzonych Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 16 lipca 2015 r. - czyli WYNIKA to z rządów Platformy Obywatelskiej :D :D :D
Wszystkie Trolle Matiego
Wszystkie Trolle Matiego 20.11.2019, 16:32
Tak, tak PO nie rządzi już 4 lata, ale dalej wina PO... ale wy przewidywalni.
Eh
Eh 21.11.2019, 09:30
Aleś jest udany. 15 lipca 2015 rządziła PO i nie ma co tu rozmydlać. A że wszystko wynika z przepisów UE to jak maja to nagle PiS czy PSL czy ktoś inny cofnąć?
Bogusia
Bogusia 19.11.2019, 11:42
Dominik! Zapomniałeś napisać o roli swej umiłowanej UE w tej sprawie! Mamy normy unijne do wyrobienia - wszystkie kraje członkowskie mają do 2035 r. ogrniaczyć składowanie odpadów do 10%. Opłaty o których piszesz są za składowanie odpadów - jej wzrost ma zachęcić do innych metod zagospodarowania. Także dziękujemy kochanej UE!
Mateusz
Mateusz 20.11.2019, 16:31
Jak zwykle, jeżeli chodzi o podwyżki i problemy to zwalanie na Unie Europejską... żałośni jesteście. A podwyżki to wina "dobrej zmiany", tak jak napisał p. Dominik.
Beatka
Beatka 24.11.2019, 23:17
PiS to wspaniali ludzie, a najwspanialszy nasz przewodniczący
Bogusia
Bogusia 21.11.2019, 09:34
Taka prawda z ta Unia! Normy segregcji są z UE, limity CO2 tez i kto by nie rządził w kraju to by prąd, śmieci szły w góre!
Agata
Agata 21.11.2019, 09:32
Dominik jedyną Prawdą Objawioną (PO) tu jest i kropka!!!!111

Pozostałe