Zostań Mikołajem dla dzieci z Ukrainy

  • 21.11.2019, 09:02 (aktualizacja 21.11.2019, 12:58)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Zostań Mikołajem dla dzieci z Ukrainy
Pomóc może każdy, a dzieciom ze szkoły w miejscowości Muratove potrzebne jest wszystko: od zeszytów i kredek do środków czystości. Rośnie liczba punktów, gdzie można zostawić dla nich dary. Również w Redakcji Obserwatora Lokalnego.

Wsparcie dla potrzebujących dzieci na Ukrainie co roku organizuje siostra Irena z Przemyśla. W tym roku do akcji włączyli się także mieszkańcy powiatu dębickiego. Potrzebne są materiały  szkolne, papiernicze m.in.: zeszyty, kredki, farby, plastelina, modelina, bloki rysunkowe, techniczne, kolorowe, papier do drukarki, materiały do zajęć twórczych: bibuła, kleje, kolorowe papiery, wycinanki, dodatki dekoracyjne, wstążki itp.Oczywiście zabawki i słodycze również mile widziane.Dodatkowo można przekazać:
- środki czystości, higieniczne, chemię gospodarczą, żywność długoterminową.

Szkoła, która w tym roku jest beneficjentem akcji liczy 54 uczniów.

-Jest zlokalizowana bardzo blisko (10 km) od linii oddzielającej Ukrainę od zajętego przez separatystów Donbasu. Do tej pory stacjonują tam wojska ukraińskie w tej miejscowości, dlatego dzieci są bezpośrednimi świadkami wojny - opowiada siostra Irena.

Poniżej lista punktów, gdzie przyjmowane są dary:

Dębica:
* Redakcja tygodnika Obserwator Lokalny
ul. Żeromskiego 10
* Hurtownia elektryczna - KACZMAREK ELECTRIC na ulicy Rzeszowskiej 108a w Dębicy, (naprzeciwko neonetu, w godzinach od 8 do 16),
* siedziba Fundacji MultiRegion, szkoły językowej Hybryda oraz Centrum Seniora dla Seniora (od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 do 14.00. Dębica, ul. Krótka 4, budynek na wprost Manhattanu, 2 piętro),
* firma AMS Cyfrowy Polsat Marek Wroński ul. Konarskiego 1, (naprzeciwko delikatesów na ulicy Kolejowej, w godzinach od 9 do 17),
* Studio Fotograficzne "Fotografia Natalia Cygan"
Dębica ul.Kościuszki 38/3, (budynek MALIBU nad Jubilatką, pierwsze piętro, Pani Natalia prosi o wcześniejszy kontakt 889036523).

Pilzno i okolice:
* Kluboświetlica CieKawka, ul. Legionów, obok apteki przy ośrodku zdrowia
* szkoła podstawowa z Łęk Dolnych,
* butik Oliwia Pani Bogusławy Mirowskiej (ul. Węgierska),
* Studio Fotograficzne Iza Wójcik Fotografia (Rynek 2, obok PZU),
* Środowiskowy Dom Samopomocy w Parkoszu (codziennie od 6.00 do 15.00) oraz KGW Koszyczek z Parkosza ( siedziba ŚDS - każdy piątek od 19.00)

Koordynatorzy akcji kontakt:  Dębica - Dawid (661 554 107) , Pilzno – Iza (608 778 805), Messenger – Kluboświetlica CieKawka Pilzno.

Agnieszka Majba-Pochwat

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe