Mocni Duchem z koncertem uwielbienia u Karmelitów

  • 21.11.2019, 14:00
  • Janusz Grajcar
Mocni Duchem z koncertem uwielbienia u Karmelitów Fot. Krzysztof Kosowski.
Można ich było usłyszeć na konkursie Zaśpiewaj z bł. Karoliną Kózką na Rynku w Pilźnie, pikniku rodzinnym w Łękach Górnych, a także podczas koncertów uwielbienia w kościołach w Żdżarach i w Czarnej. W niedzielę 24 listopada Mocni Duchem zagrają i zaśpiewają w kościele OO. Karmelitów w Pilźnie.

Kacper Bocoń był uczniem szkoły muzycznej KIK Muza w Pilźnie. Koleżanki i kolegów, których w niej spotkał, zachęcał do stworzenia zespołu. Przez cztery lata przez grupę przewinęło się blisko pięćdziesiąt osób. Można powiedzieć, że na poważnie grają od dwóch lat. Od pół roku natomiast w stałym składzie, który liczy dwadzieścia osób.

Zespół prowadzą Kacper Bocoń z Łęk Górnych, który jest perkusistą i Bartłomiej Kruk, grający na keyboardzie. Ten drugi jest też znany jako organista w kościele w Żdżarach. Dominika Sałdana z Podlesia Machowskiego i Marka Barana z Łęk Dolnych można zobaczyć na scenie z gitarami elektrycznymi.

Na akustycznej gra Martyna Stasiak z Pilzna. W saksofony dmuchają Marcelina Berek z Jodłowej i Arkadiusz Świętoń z Gorzejowej, a we flet Michalina Bieszczad z Czarnej. Grającą część zespołu uzupełniają skrzypek Tymoteusz Gac z Łęk Górnych i perkusjonalista Michał Świerczek z Tarnowa.

Druga dziesiątka to wokaliści. Gabriela Czernysz z Pilzna, Aleksandra Kusek z Machowej, Martyna Lenczowska z Parkosza, Karolina Mokrzycka z Jaworza Górnego, Natalia Nowak ze Strzegocic, Gabriela Podraza, Patrycja Podraza i Konrad Surdel z Łęk Górnych, Alicja Stasiak z Pilzna oraz Magdalena Tragarz z Łęk Dolnych.

W repertuarze mają głównie utwory gospel, w okresie świątecznym zaś kolędy. Zdarza im się również występować podczas imprez charytatywnych, wtedy prezentują repertuar niezwiązany z religią. Podczas koncertu w Pilźnie (szczegóły na plakacie poniżej) zostanie przeprowadzona zbiórka na sprzęt nagłośnieniowy dla zespołu. Dotychczas za każdym razem muszą go pożyczać. Chcą się dalej rozwijać, dlatego proszą o pomoc. Można im jej udzielić także z pomocą portalu internetowego zrzutka.pl/tpfuf9.

Dzięki pierwszym datkom udało się im już kupić mikser, dwie kolumny i trzy mikrofony. Ale rzeczy, których potrzebują jest znacznie więcej.

- W pierwszej kolejności chodzi o kolumny odsłuchowe i basową oraz kolejne mikrofony - mówi Kacper Bocoń.

A tych, którzy nie będą na koncercie w Pilźnie, a chcieliby posłuchać, jak gra i śpiewa zespół Mocni Duchem, Kacper Bocoń zaprasza na profil fejsbukowy grupy. Wszystkim, którzy wspomogą grupę, już teraz jej członkowie, bardzo dziękują.

Janusz Grajcar

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Grzegorz
Grzegorz 04.01.2020, 22:09
A proboszcz z Łęk Górnych nie pozwolił zagrać na Wygodzie

Pozostałe