Kierowca potrącił i odjechał (zdjęcia)

  • 22.11.2019, 08:45 (aktualizacja 22.11.2019, 10:14)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Kierowca potrącił i odjechał (zdjęcia)
Prawie dwie godziny czekała na pomoc sarna potrącona przez samochód w Grabinach. Zwierzę zabezpieczyli policjanci i weterynarz.

Służby pewnie zjawiłyby się wcześniej, ale nikt ich nie zawiadomił.

- Zobaczyłem koziołka stojącego na poboczu. Nie wyglądał dobrze. Obok jakiś pan rozmawiał przez telefon, zastanawiał się, co zrobić. Wcześniej dowiedział się, że zwierzę jest tutaj od 6 rano - opowiada Dawid Cisło z Grabin.

Niezwłocznie zadzwonił do Urzędu Gminy i na policję. Wkrótce zjawił się patrol, który zabezpieczył koziołka do przyjazdu lekarza weterynarii. Zwierzę było w szoku, bardzo oszołomione, widać było, że odczuwa ból w lewym boku.

Potrącenie dzikiego zwierzęcia to wypadek losowy, ale zostawienie go bez pomocy, to złamanie prawa. Obowiązek ten wynika z przepisów ustawy  o ochronie zwierząt. Należy zawiadomić policję, straż miejską, gminną, lekarza weterynarii, urząd gminy lub nadleśnictwo. Kierowca, który w takiej sytuacji nie zawiadomi kogoś z wymienionych służb, naraża się na karę aresztu lub do 5 tys.zł grzywny.

Dziś w nocy na drogach powiatu doszło do jeszcze jednego zdarzenia z udziałem sarny. Na łączniku z autostradą w Grabinach, kierowca fiata brava chcąc uniknąć potrącenia zwierzęcia, wpadł do rowu. Następnie auto wróciło na jezdnię i tam przewróciło się na bok. Kierowcy nic się nie stało. 

 

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
a
a 10.12.2019, 18:42
To krócej jak do specjalisty lub na sorze.

Pozostałe