Każdy może pomóc

  • 24.11.2019, 08:14 (aktualizacja 25.11.2019, 12:47)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Każdy może pomóc
Przybywa punktów, gdzie można dostarczać mikołajkowe prezenty dla dzieci z Ukrainy.

Wsparcie dla potrzebujących dzieci na Ukrainie co roku organizuje siostra Irena z Przemyśla. W tym roku do akcji włączyli się także mieszkańcy powiatu dębickiego. Potrzebne są materiały  szkolne, papiernicze m.in.: zeszyty, kredki, farby, plastelina, modelina, bloki rysunkowe, techniczne, kolorowe, papier do drukarki, materiały do zajęć twórczych: bibuła, kleje, kolorowe papiery, wycinanki, dodatki dekoracyjne, wstążki itp.Oczywiście zabawki i słodycze również mile widziane.Dodatkowo można przekazać: środki czystości, higieniczne, chemię gospodarczą, żywność długoterminową. 

Pierwsi darczyńcy zostawili już prezenty (zdjęcie) w naszej redakcji. Poniżej pełna lista punktów, gdzie można to zrobić. 

Dębica:
* Redakcja tygodnika Obserwator Lokalny, ul. Żeromskiego 10,
* Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy, Dział Świadczeń Rodzinnych, ul. Ratuszowa 6, (mały budynek za muzeum regionalnym),
* Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy (dary są przyjmowane w gabinecie pedagogów szkolnych, koordynatorem akcji na terenie szkoły jest Pani Sylwia Cisło-Raś.)
* Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żyrakowie ( (Dary można dostarczyć do Ośrodka Pomocy Społecznej w Żyrakowie w budynku Urzędu Gminy Żyraków, osoba do kontaktu: pracownik socjalny Edyta Wadas tel 14 68 07 112)
* Hurtownia elektryczna - KACZMAREK ELECTRIC, na ulicy Rzeszowskiej 108a w Dębicy, (naprzeciwko neonetu, w godzinach od 8 do 16),
* siedziba Fundacji MultiRegion, szkoły językowej Hybryda oraz Centrum Seniora dla Seniora (od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 do 14.00. Dębica, ul. Krótka 4, budynek na wprost Manhattanu, 2 piętro),
* firma AMS Cyfrowy Polsat Marek Wroński ul. Konarskiego 1, (naprzeciwko delikatesów na ulicy Kolejowej, w godzinach od 9 do 17),
* Studio Fotograficzne "Fotografia Natalia Cygan"
Dębica ul.Kościuszki 38/3, (budynek MALIBU nad Jubilatką, pierwsze piętro, Pani Natalia prosi o wcześniejszy kontakt 889036523).

__________
Pilzno i okolice:
* stowarzyszenie CieKawka,
* szkoła podstawowa z Łęk Dolnych,
* butik Oliwia Pani Bogusławy Mirowskiej (ul. Węgierska),
* Studio Fotograficzne Iza Wójcik Fotografia (Rynek 2, obok PZU),
* KGW Koszyczek z Parkosza (Remiza, każdy piątek od 19.00).
__________
GRABINY:
* Sklep spożywczo-przemysłowy IWONA TRELA, „SEZAMEK”, GRABINY 103
* Mariusz Maj Fotografia, Grabiny

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe