Dla dzieci chce licytować ponad 1400 osób

  • 25.11.2019, 22:04 (aktualizacja 25.11.2019, 22:26)
  • Tomasz Ratuszniak
Dla dzieci chce licytować ponad 1400 osób
Rodzice 9-letniej Dominiki robią wszystko, aby ich córka mogła mówić. Karolek jest dzieckiem z zagrożonej ciąży, według rokowań miał nie przeżyć. A jednak chłopiec ma już 8 lat i dzielnie walczy z kolejnymi problemami zdrowotnymi. To tylko dwójka z 20 dzieci z terenu gminy Pilzno, dla których w tym roku zorganizowano Mikołajkowy Dar Serca.

- W poprzednich latach zbieraliśmy zawsze dla jednego lub dwojga dzieci. Tym razem postanowiliśmy pomóc większej grupie - mówi Jacek Podlasek, szef Towarzystwa Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilzneńskiej.
Tłumaczy, że w gminie jest wiele niepełnosprawnych dzieci, które na co dzień potrzebują rehabilitacji, co wiąże się z niemałymi kosztami. Dlatego za wszystkie pieniądze, które uda się zebrać podczas zbiórki kupione zostaną vouchery na rehabilitację. Dostaną je rodzice potrzebujących dzieci.
Jacek Podlasek cieszy się, że w akcję co roku angażuje się coraz większa grupa mieszkańców gminy. Począwszy od stowarzyszeń, przez koła gospodyń wiejskich, strażaków ochotników, harcerzy i indywidualne osoby.
- Wspiera nas nawet pilzneńska Polonia z Chicago - podkreśla.
Mikołajkowy Dar Serca to przede wszystkim aukcje na facebooku, które prowadzone są w grupie: Mikołajkowy Dar Serca – rehabilitacja najmłodszych. Obecnie należy do niej już ponad 1400 osób.
Finał akcji zaplanowany jest na niedzielę 8 grudnia. Podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się na pilzneńskim Rynku i w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego. Dokładny program znaleźć można na plakacie, który publikujemy poniżej.
Pieniądze wpłacać można też na konto TPPiZP. Dane do wpłat: Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilzneńskiej, ul. Węgierska 30, 39-220 Pilzno, Bank Spółdzielczy w Pilźnie, 70 9477 0001 0000 0840 2000 0090 z dopiskiem Mikołajkowy Dar Serca Rehabilitacja najmłodszych.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe