Na medale zasłużyli swoją pracą dla Kościoła

  • 26.11.2019, 08:31
  • Janusz Grajcar
Na medale zasłużyli swoją pracą dla Kościoła
Cztery osoby z powiatu dębickiego otrzymały medale Dei Regno Servire przyznawane przez Diecezję Tarnowską. Wśród nich Marcin Baran, organista z Sanktuarium Matki Bożej Zawadzkiej, który w Zawadzie gra od 1973 roku.

Medale poza nim otrzymali również: Alicja Barbara Czernia z parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy, Halina Pociask z parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy oraz Józef Skitał z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Pustkowie Osiedlu. Wręczył je biskup Stanisław Salaterski w Katedrze Diecezjalnej w Tarnowie.

Wyróżnienia przyznawane są za zasługi dla diecezji, za aktywny udział w życiu religijnym, duszpasterskim, katechetycznym, kulturalnym ze szczególnym uwzględnieniem działalności charytatywnej. W tym roku trafiły do wyróżniających się zaangażowaniem wiernych już po raz dziesiąty. Otrzymało je w sumie 52 osoby.

Więcej w najnowszym wydaniu Obserwatora Lokalnego, który do kiosków i sklepów trafił już dzisiaj.

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe