Dwoje od nas w młodzieżowym Sejmiku

  • 26.11.2019, 11:02 (aktualizacja 26.11.2019, 11:32)
  • Grzegorz Król
Dwoje od nas w młodzieżowym Sejmiku
Ewa Prokop i Dominik Wrona złożą dzisiaj ślubowanie w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Tym samym oficjalnie zostaną radnymi Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Łącznie w nowej młodzieżowej radzie zasiadać będą 33 osoby z całego województwa, w tym dwójka młodych mieszkańców Woli Żyrakowskiej. Ewa Prokop ma 22 lata, jest studentką czwartego roku prawa w Instytucie Nauk Prawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego. To stypendystka rektora UR. Działa w wielu uczelnianych kołach naukowych, pełniąc w nich różne funkcje. Jest m.in. prezesem Koła Naukowego Prawa Administracyjnego, prezesem Koła Naukowego Prawa Zobowiązań i Prawa Spadkowego Obligatio oraz wiceprezesem Koła Naukowego Paragraf. W tym roku pełni także funkcję koordynatora Szlachetnej Paczki w Instytucie Nauk Prawnych UR.

Z kolei Dominik Wrona to 19-letni student drugiego roku bezpieczeństwa narodowego, na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie i pierwszego roku na kierunku prawo bezpieczeństwa wewnętrznego na Wydziale Prawa i Administracji na tej samej uczelni. Pełni funkcję sekretarza Rady Wydziałowej Samorządu Studentów Wydziału Politologii. Jest także strażakiem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Żyrakowskiej, działa w Związku Strzeleckim, w stopniu drużynowego. Interesuje się historią, polityką oraz sportem - zwłaszcza piłką nożną.

Czytaj także: Medale i odznaczenia na jubileusz

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Olo
Olo 27.11.2019, 15:24
a gdzie jest nasz najmłodszy kandydat na radnego?

Pozostałe