Pex-Pool Plus podpisał kontrakt wojskowy z Amerykanami

  • 26.11.2019, 12:13 (aktualizacja 27.11.2019, 22:46)
  • Janusz Grajcar
Pex-Pool Plus podpisał kontrakt wojskowy z Amerykanami Umowę podpisali prezes Janusz Kania (Pex-Pool Plus) i Pete Bata (Raytheon IDS).
Dębicka firma Agregaty Pex-Pool Plus dostarczy kontenery operacyjne dla systemów łączności i wsparcia technicznego w ramach projektu Wisła Patriot. Umowę w tej sprawie podpisali we wtorek 26 listopada prezes Janusz Kania i Pete Bata, wiceprezes polskiego programu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Raytheon IDS.

- Zostałem obdarzony zaufaniem ze strony firmy Raytheon. Patrząc na to, co realizujemy, i z jak dużym koncernem obronnym amerykańskim realizujemy zadanie, jestem pewien, że będą się do nas zwracać inne firmy, które będą chciały skorzystać z naszego potencjału wiedzy technicznej - mówi Janusz Kania.

Prezes podkreśla, że to Raytheon zaproponował mu współpracę. Pex-Pool Plus dostarcza od 2000 roku sprzęt dla różnych odbiorców, m.in. spółek związanych z Polską Grupą Zbrojeniową. To po rozmowach z ich przedstawicielami Amerykanie wybrali firmę z Dębicy jako dostawcę urządzeń potrzebnych w projekcie Wisła Patriot.

Firma Agregaty Pex-Pool Plus będzie czwartym dostawcą dla systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej średniego zasięgu - Patriot. Dostawy sprzętu będą realizowane w latach 2020-2021.

 

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wieslaw kurzawa
wieslaw kurzawa 28.11.2019, 02:05
dobra wiadomosc Polacy potrafia tak dalej

Pozostałe