Znaleźli minę. Ewakuacja przedszkola

  • 28.11.2019, 19:31 (aktualizacja 28.11.2019, 19:46)
  • Grzegorz Król
Znaleźli minę. Ewakuacja przedszkola
Przedszkole Weldon Kids, a także położone obok Centrum Aktywnego Wypoczynku Fun&Sport zostały ewakuowane ok. godz. 17. Powód - mina przeciwpancerna.

Niebezpieczne znalezisko zostało wykopane po sąsiedzku, na działce na której powstają mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus, przy ul. Ratuszowej w Dębicy. Jak wyjaśnił dyżurny Komendy Powiatowej Policji mina jest pokaźnych rozmiarów. W związku z tym konieczna była ewakuacja sąsiednich budynków. Znalezisko będzie pilnowane przez policję do jutra. Wtedy na miejscu mają zjawić się saperzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy jest to mina bojowa, która może stworzyć poważne zagrożenie, czy też ćwiczebna, których na tym terenie nie brakowało. W maju tego roku, również na terenie byłej jednostki wojskowej, także w trakcie budowy bloków natrafiono na ponad 230 min. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Czytaj także: Wyrok już prawomocny. Dożywocie dla Grzegorza G.

Grzegorz Król

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe