Saperzy sprawdzają teren. Budynki zamknięte

  • 29.11.2019, 10:21 (aktualizacja 29.11.2019, 10:56)
  • Grzegorz Król
Saperzy sprawdzają teren. Budynki zamknięte
Dzisiaj, po godz. 9 rano na ul. Ratuszową w Dębicy przyjechał patrol saperski z Rzeszowa. Zadaniem wojskowych będzie sprawdzenie działki, na której wczoraj znaleziona została mina przeciwpancerna.

O sprawie informowaliśmy jako pierwsi wczoraj. Przed godziną 17 robotnicy pracujący przy budowie bloków w ramach programu Mieszkanie Plus natrafili na minę. W związku z tym ewakuowane zostały okoliczne budynki. Dzisiaj zamknięte jest przedszkole i szkoła Weldon, a także centrum Fun&Sport.

- Wyłączony jest z użytkowania także magazyn Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy, który położony jest najbliżej - informuje wiceburmistrz Jerzy Sieradzki.

O całej sytuacji nic nie wiedzą natomiast pracownicy dębickiego oddziału PKP Cargo, których budynek znajduje się najbliżej niebezpiecznego znaleziska.

- Nikt nam nic nie powiedział, nie wiemy co mamy robić - mówi jedna z pracownic firmy.

Normalnie pracuje także Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz firma, która obok miejskiej spółki wykonuje odwiert geotermalny.

Na miejscu pracują saperzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa. Najprawdopodobniej mina, która została odkopana to ta ćwiczebna. Nie wiadomo ile jest ich jeszcze w ziemi. A od tego zależy, czy żołnierze dzisiaj uporają się z problemem, czy też potrwa to dłużej. Na chwilę obecną nie jest także wykluczone, że zarówno przedszkole, jak i szkoła Weldon mogą być zamknięte po weekendzie.

W miejscu, gdzie natrafiono na niebezpieczne przedmioty znajdowała się wojskowa bocznica kolejowa. To tam rozładowywano wszelki sprzęt.

Czytaj także: Poważne utrudnienia po zderzeniu pięciu aut!

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Były wojskowy
Były wojskowy 29.11.2019, 15:55
Kto to pisze żadnej bocznicy tam nie było a tzw.park drzewny.
Weryfikujcie te bzdury.Co do ewakuacji to faktycznie bajzel tu rola zarzadzania kryzysowego a nie ewakuacja na pokaz.
lolo
lolo 29.11.2019, 16:08
Park drzewny owszem był, ale bocznica też tam była przed laty.

Pozostałe