Zamkną wiadukt na ul. Kościuszki

  • 29.11.2019, 10:47 (aktualizacja 29.11.2019, 21:44)
  • Grzegorz Król
Zamkną wiadukt na ul. Kościuszki
Jak mówi wiceburmistrz Jerzy Sieradzki do Urzędu Miasta w Dębicy wpłynęło pismo informujące o planowanym zamknięciu dla ruchu przejazdu pod wiaduktem kolejowym na ul. Kościuszki.

Z pisma, które otrzymali miejscy urzędnicy wynika, że prace mają tam być prowadzone w piątek 6 grudnia, pomiędzy godz. 17 a 22. Z kolei dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Dębicy mówi, że według jego wiedzy roboty mogą się potrwać dłużej.

- Wniosek o zmianę organizacji ruchu obowiązuje od 26 listopada do 15 grudnia. Jednak fizycznie prace mają być prowadzone pięć dni. Więc jeśli zaczną się 6 grudnia, to według dokumentów mogą potrwać do 11 grudnia - informuje dyrektor ZDP.

Czy przez cały ten czas, w godz. od 17 do 22 droga będzie zamknięta? Wygląda na to, że nie. Choć pewności nie ma nikt. 

Dyrektor Jacek Drobot od razu wyjaśnia, że mimo iż ul. Kościuszki jest drogą powiatową, to zamknięcie związane jest z samym wiaduktem, a ten jest własnością kolei.

Oficjalnie związane jest to z wycinką drzew, którą przeprowadzi kolei. Choć pojawiają się także informacje, że zamknięcie może mieć związek z pęknięciami pojawiającymi się w rejonie wiaduktu. Czy Dębicy grozi kolejny paraliż komunikacyjny i to przed samymi świętami?

Czytaj także: Saperzy sprawdzają teren. Budynki zamknięte

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe