Venma zdobyła Podkarpacką Nagrodę Gospodarczą

  • 29.11.2019, 15:08 (aktualizacja 30.11.2019, 09:05)
  • Ryszard Pajura
Venma zdobyła Podkarpacką Nagrodę Gospodarczą Natalia Mączka z dwiema statuetkami PNG na gali w Jasionce.
Jestem w szoku - powiedziała nam Natalia Mączka tuż po tym, jak zeszła ze sceny po odebraniu dwóch statuetek Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej. W tym jednej z sześciu najważniejszych.

Nagrody wręczane są w sześciu kategoriach, firm mikro (od 0 do 10 zatrudnionych), małych I (11-25 zatrudnionych), małych II (26-50 zatrudnionych), średnich I (51-100 zatrudnionych), średnich II (101-250 zatrudnionych), dużych (powyżej 250 zatrudnionych).

Venma zdobyła główną nagrodę i statuetkę PNG 2019 w kategorii firm małych I. Firma zatrudnia obecnie 14 osób. Jej właścicielami są Natalia Mączka i Marek Mączka. Produkują palniki do kotłów na pelet.

- Sprzedajemy je producentom kotłów - mówi Natalia Mączka.

Venma istnieje od 2014 roku, pomysł na ten biznes, jak mówi Natalia Mączka, wyszedł od jej męża Marka.

- Zadecydował głównie popyt na ten produkt, bo wchodził zakaz palenia w tzw. kopciuchach - zdradza nam Natalia Mączka.

Dziś razem z mężem prowadzą firmę w Pustkowie.

Druga z sześciu głównych statuetek także trafiła do firmy z naszego powiatu. Podkarpacką Nagrodę Gospodarczą w kategorii firm dużych otrzymała firma Śnieżka SA. Odebrał ją Sławomir Majchrzak, dyrektor ds. technicznych i inwestycji.

Sześć głównych kategorii to nie jedyne, w jakich wręczana jest PNG. Nasze firmy znalazły się w gronie laureatów także w kategoriach specjalnych. Laury odebrały podczas gali, jaka w czwartek 28 listopada odbyła się w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa.

W kategorii usługi statuetkę otrzymała Bama Logistics za usługę transportową na trasie Polska - Hiszpania. Statuetkę odebrała Agnieszka Drozd, prezes tej firmy.

W kategorii najlepsze produkty nagrodzone zostały: Mateo za pierogi bez glutenu oraz Olimp Labs za  magnez Chela Mag B6. W imieniu tej pierwszej nagrodę odebrał Stanisław Cabaj, właściciel firmy.

Olimp Labs wrócił z Rzeszowa z dwiema statuetkami, a właściwie Henryk Cieśla, dyrektor finansowy firmy. Ta druga to laur w kategorii Firma 10-lecia.

Wreszcie kategoria firma rodzinna - w tej nagrodzony został producent kotłów Kamen w Pustkowa, a statuetkę odebrał jej właściciel Janusz Kamenczak.

Kamen to jeden z producentów, któremu palniki do kotłów dostarcza Venma. Firma Natalii i Marka Mączków otrzymała w Rzeszowie drugą statuetkę, w kategorii Bezpieczna praca. To ten laur tak bardzo zaskoczył właścicielkę firmy, bo jak mówi, nie spodziewała się dwóch nagród.

Jak wyjaśnia, w ub. roku Venma otrzymała certyfikat Państwowej Inspekcji Pracy - Bezpieczna firma. I pewnie także ten fakt wzięła pod uwagę kapituła PNG, przyznając firmie z Pustkowa drugą statuetkę.

Konkurs od 20 lat organizuje Centrum Promocji Biznesu w Rzeszowie. Obserwator Lokalny jest jego patronem medialnym.  

 

ryszardpajura_

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe