Protestowali przed sądem

  • 01.12.2019, 19:08 (aktualizacja 03.12.2019, 11:17)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Protestowali przed sądem
Mieszkańcy Dębicy przyłączyli się dziś do akcji Cała Polska solidarnie z sędziami.

Pod gmachem  spotkało się 14 osób, by zaprotestować przeciwko upolitycznianiu sądów. Akcję zainicjowali Grażyna Nalepa i Dominik Łazarz.

- Miałem nadzieję, że przyjdzie chociaż dziesięć osób, a jest nas nawet więcej - mówił Dominik Łazarz.

Jego zdaniem niska frekwencja nie wynika z braku zainteresowania. Przekonywał, że kilkoro jego znajomych na protest wolało pojechać do Rzeszowa. Zgromadzeni mówili o obawach mieszkańców Dębicy przed demonstrowaniem poglądów. Byli rozczarowani, że do manifestacji nie przyłączył się żaden z sędziów. 

Przyszedł za to radny miejski Piotr Michoń.

- Potrzeba odważnych ludzi, by walczyć o niezawisłość sądów - apelował.

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Proziok
Proziok 05.12.2019, 06:25
20 osób mowi za cała Dębicę? Szkoda ze demokracji i konstyticji nie widzieliscie jak 1.5 mln osob przynosilo do sejmu petycje w sprawie 6 latkow albo woeki emerytalnego.Durczok ma wolnosci a ja znam ludzi ktorzy za duzo mniejsze przestrpstwa odsiedzieli po 2 lata.Zal patrzec na ten kabaret
henio
henio 03.12.2019, 16:44
jak się czyta niektóre wypowiedzi pełne nienawiści to jest niedobrze... ludzie szanujcie się ! Uczestnikom pikiety wielki szacunek.
Krzysiek
Krzysiek 03.12.2019, 08:06
Brawo za odwage i determinacje, bo w niedzielne poandrzejkowe popoludnie to mimo ze bym poszedl, to wstac się nie chciało :-)
Reformator
Reformator 03.12.2019, 06:03
Widze tu tłumy sedziów. Dębiccy sedziowie to ludzie naprawdę wielkiego formatu. Ich sprawa, oni powinni cos robic. Czekaja na ciemny lud, a ciemny lud idzie i protestuje nie bardzo wiedząc o co. Jak przyjdziecie do sądu i zobaczycie rozlazlosc i brak kompetencji sędziów to się wam protestu odniechce. Nie jestem zwolennikiem PiSu, ale sądy muszą byc zreformowane, a sędziowie nie moga mieć tylu przywilejów. To żadna kasta tylko zwykli ludzie. Ktokolwiek im to uświadomi, chwała mu za to.
#2ZetaWpadlo
#2ZetaWpadlo 02.12.2019, 20:30
Przeciez wiekszosc tych popierajacych komentarzy napisaly te same osoby albo nawet jedna osoba z grona inicjatorow tej wielkiej manifestacji. Uczciwa robota sie zajmijcie lepiej!
Bez tv
Bez tv 02.12.2019, 20:01
nasze sądownictwo to najbardziej skamieniała forma postkomunistycznych czasów, niezdekomunizowana,wolna machina stojąca na straży interesów własnej kasty. [Zreszta tak jak nasi politycy wszystkich opcji,gdzie liczy się dobro partii a nie ojczyzny]. W dodatku z olbrzymimi przywilejemi co jest pozostałoscią PRL gdzie do aparatu władzy zachęcano np 15 latami służby,emeryturami z budżetu,brakiem składek do ZUS itp Wyjatkowa kasta,w rzeczy samej,pod tym względem tak. No i prorodzinna także ;)
KOLEGA POCISKA
KOLEGA POCISKA 02.12.2019, 19:48
Nie może garstka ludzi narzucac swojego ,, Widzi mi sie,, nie zapominajmy jednak ze owczesna władza jest wybrana w sposob demokratyczny wiekszoscia wiec dlaczego protestujacy jak i osoby hejtujace komentarze negatywne pod tym artykulem z takim zapałem nie protestuja np przeciwko haosie panujacym na Sor Debica . Czyzby problemu nie widzieli czy pracownicy Sądu to ich rodziny
Ja2345
Ja2345 02.12.2019, 15:01
Wolne byłyby gdyby zrobili czystki. Stare uklady, ludzie z poprzednich rządów niestety.....
bruno
bruno 02.12.2019, 14:35
To chyba sędziowie powinni być rozczarowani, że do manifestacji dołączyli mieszkańcy Dębicy.
jeszczeniezawisły
jeszczeniezawisły 02.12.2019, 14:06
Taki miły lokalny folklor. Super.
JestemZWami
JestemZWami 02.12.2019, 12:16
Dominik Milczenie oznacza zgodę ! Ci którzy wykazali się odwagą mają w sercu dobro nas wszystkich. Pięćset plusowa pomroczność nie będzie trwała wiecznie.
ANDRZEJ
ANDRZEJ 02.12.2019, 11:53
Czy jest to wydarzenie godne odnotowania ? Żenada i wstyd
Ela
Ela 02.12.2019, 14:39
Żenada i wstyd to pisać takie dyrdymały! To jest bardzo ważne wydarzenie, bo pokazuje, że Dębica nie przygląda się ślepo temu to robią obecna władza. Sprzeciw społeczny choćby jednej osoby to już zalążek większych działań!
Brawo Pani Grażyno i Panie Dominiku za inicjatywę! Brawo mieszkańcy, którzy odważnie stanęli pod sądem w obronie Konstytucji i państwa prawa!
partacz
partacz 02.12.2019, 11:50
Przyszło 14 osób, ich decyzja i wolny czas, nie wnikam w to. Każdy może sobie manifestować co chce w granicach prawa. A krzykacze, że było ich tak mało a ich postulaty są głupie, dlaczego nie zorganizowali kontrmanifestacji z poparciem dla jedynej i słusznej polityki "dobrej zmiany" w sprawach sądów ?
Jarek
Jarek 02.12.2019, 11:46
Nie wiem po co protestować. Moim zdaniem sądy pracują już wystarczająco wolno.
Reforma jest konieczna
Reforma jest konieczna 02.12.2019, 10:49
Reforma sądów jest potrzebna i wie to każdy kto choć raz w życiu miał do czynienia z sadem. Nie powinno tam byc świętych krów, a tak niestety zachowuje się teraz większość sedziow. Immunitet mial chronic sedziow przed represja ze strony sadzonych, dla których byliby niewygodni, ale obecnie immunitet chroni sedziow przed wszystkim i powoduje ich samowole. Po co tyle przywilejów dla tego środowiska? Większa kontrola i kary za niedotrzymane terminy, to moze sędziowie wreszcie się zabiorą za robotę.
Kat
Kat 02.12.2019, 10:05
Odważni ludzie, a takich coraz mniej :( Kiedyś inni będą im dziękować za walkę o demokracje i apolityczne Sądy !
ola
ola 02.12.2019, 08:52
Ale żenada szkoda słów.
Dembicha
Dembicha 02.12.2019, 10:35
tak masz rację, twój wpis to żenada! Brawo dla tych co mieli odwagę!
normalny
normalny 02.12.2019, 07:21
Gratuluje postawy! Jest wiele więcej osób wspierających protestujących, iskra tworzy ogień!
POCISK
POCISK 02.12.2019, 06:41
Szkoda że Pan Łazarz z takim zapałem nie protestuje w innych jakże istotnych dla Dębiczan sprawach.
Ela
Ela 02.12.2019, 10:40
a niby jakie ważne sprawy są w Dębicy, może smog? Owszem ważny, niektórzy nawet ostatnio próbują się wypromować na tym temacie. Mniej gadania i lansowania, więcej skutecznych działań.
Minio
Minio 01.12.2019, 22:49
Brawo, gratuluje odwagi! To nie łatwe w dzisiejszych czasach, gdzie w takim mieście jak Dębica wszyscy się znają, układy towarzysko polityczne, ludzie boja się o prace żeby nie stracić przez udział w takiej demonstracji. Albo żeby nie być napiętnowanym przez sąsiada, co zza firanki dobrze życzy...

Pozostałe