Będą się modlić za tragicznie zmarłego księdza Piotra Pławeckiego

  • 03.12.2019, 12:28
  • Agnieszka Kruszyńska-Idzior
Będą się modlić za tragicznie zmarłego księdza Piotra Pławeckiego
Dzisiaj o godzinie 19:00 w kościele parafialnym w Brzeźnicy odprawiona zostanie msza święta i różaniec w intencji ks. Piotra Pławeckiego, który zginął wczoraj w wypadku samochodowym.

Dramat rozegrał się około godz. 16:30, w Witkowicach Dolnych, w gminie Łososina Dolna. Skoda fabia, którą prowadził 29-letni wikariusz, zderzyła się z ciężarówką. Osobówka została całkowicie zmiażdżona. W zdarzeniu brał udział jeszcze jeden samochód osobowy. Policja ustala przyczyny wypadku.

O śmierci księdza poinformował wczoraj jego przyjaciel, na stronie Dzieła Duchowej Adopcji Kleryków.
- Dziś wieczorem odszedł do domu Pana, mój kolega, młody kapłan, ks. Piotr Pławecki. Zginął tragicznie w wypadku samochodowym. Prośmy Boga Ojca, aby przyjął go w swoje ramiona, a jego rodzinę i bliskich pokrzepił i pocieszył w tych trudnych chwilach. Módlmy się wspólnie za niego. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie - napisał.

Ks. Piotr Pławecki przyjął święcenia kapłańskie półtora roku temu. Brzeźnicka parafia była jego pierwszą i ostatnią, w której pełnił posługę kapłańską. Wczoraj jechał do rodziny w Chomranicach, w powiecie nowosądeckim. Do celu miał około dwudziestu kilometrów.

Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb. Będziemy o tym informować.

Więcej:

W wypadku zginął ksiądz z Brzeźnicy

Agnieszka Kruszyńska-Idzior

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe