Nie przechodź, gdzie nie wolno. Dziś akcja policji

  • 04.12.2019, 08:24 (aktualizacja 04.12.2019, 13:29)
  • Tomasz Ratuszniak
Nie przechodź, gdzie nie wolno. Dziś akcja policji fot. Pixabay
Na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów szczególną uwagę zwracać będą dziś (4 grudnia) policjanci. W ramach akcji Niechronienie uczestnicy ruchu drogowego dyscyplinować będą również tych, którzy przechodzą przez jezdnie w miejscach niebezpiecznych i zabronionych.

Nadzorem mundurowych objęte zostaną odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe.
Policjanci podczas takich akcji szczególnie zwracają uwagę na kierujących, którzy stwarzają dla pieszych zagrożenie, w szczególności: wyprzedzają na przejściach dla pieszych, omijają pojazdy, które zatrzymały się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, nieprawidłowo zatrzymują się lub parkują w miejscach ograniczających widoczność przejść dla pieszych.
Sprawdzają również m.in. czy piesi stosują się do sygnalizacji świetlnej, i czy nie wchodzą na jezdnię zza przeszkody, pojazdów, czy bezpośrednio przed jadący pojazd.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wózkowy
wózkowy 04.12.2019, 12:53
Jadącym Jana Pawła do Biedronki, zjezdżającym Brzegową należy przypomnieć, że jadą poprzez Strefę Zamieszkania / całe Osiedle Igloopol" i że obowiązuje predkość do 20 km/h oraz bezwzględne pierwszeństwo pieszych i innych użytkowników / rowery, wózki/ a nie 50 i więcej. Jazda tak, jak po chodniku!

Pozostałe