Na staż do Śnieżki

  • 04.12.2019, 09:14
  • Agnieszka Kruszyńska-Idzior
Na staż do Śnieżki
W FFiL Śnieżka zakończył się trzymiesięczny płatny program stażowy „Spektrum”. Wzięło w nim udział 6 osób wyłonionych spośród ponad 100 kandydatów. Wszyscy otrzymali możliwość dalszej współpracy.

Program „Spektrum” zaoferował studentom ostatnich lat studiów oraz świeżo upieczonym absolwentom uczelni wyższych możliwość odbycia stażu w obszarze zgodnym z indywidualnymi zainteresowaniami oraz wymarzoną drogą zawodową. O wyborze odpowiedniego profilu działu do odbycia praktyk decydowało także wykształcenie uczestników.
Do udziału w programie Śnieżki zgłosiło się 139 kandydatów – studentów oraz absolwentów takich kierunków jak: ekonomia, technologia chemiczna, informatyka, dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz finanse i rachunkowość. W wyniku dwustopniowej rekrutacji – która w pierwszym etapie przybrała formę rozmowy telefonicznej, a w drugim osobistego spotkania z aplikantami – wyłoniono 6 stażystów. Na podstawie kompetencji i zainteresowań zaproponowano im dołączenie do jednego z pięciu działów Śnieżki: księgowości, badań i rozwoju, transformacji cyfrowej i IT, komunikacji marketingowej oraz marketingu strategicznego.
Nauka, rozwój, doświadczenie
W pierwszych dniach stażu uczestnicy mieli okazję poznać Śnieżkę od środka. W programie przewidziano m.in. zwiedzanie laboratorium oraz wydziałów produkcyjnych. Po tym wdrożeniu stażyści mogli przejść do części praktycznej – poprzedzonej szeregiem szkoleń. Każdemu uczestnikowi programu stażowego przydzielono opiekuna, który wspierał go w procesie nauki.
– Program „Spektrum” dał uczestnikom możliwość konfrontacji wiedzy teoretycznej w prawdziwym środowisku zawodowym, sprawdzenie się w pracy z innymi ludźmi, a także wzbudzenie pewności siebie i wiary w swoje umiejętności. Dodatkowo w trakcie trwania projektu na bieżąco monitorowaliśmy odczucia stażystów i badaliśmy ich potrzeby – mówi Patrycja Radwańska, Strategic HR Business Partner FFiL Śnieżka SA.
Uczestnicy wzięli udział w warsztacie pod nazwą „Projekt Ty”, podczas którego podsumowali swój udział w programie, a także wyznaczyli dalsze cele rozwojowe pod kątem znalezienia dla siebie właściwego miejsca w przyszłym życiu zawodowym.
Ankiety przeprowadzone na zakończenie programu pokazały, że wszyscy stażyści byli bardzo zadowoleni z realizacji projektu i zgodnie orzekli, że jeśli byłaby taka możliwość, ponownie wzięliby w nim udział. Pozytywne odczucia mieli również opiekunowie – każdy uznał współpracę z podopiecznymi jako bardzo przydatną.  3 osoby z 6 otrzymały możliwość dalszej współpracy za podstawie umowy o pracę.
Wiosną 2020 Śnieżka uruchamia II edycję programu stażowego „Spektrum” – szczegóły programu oraz oferty dostępne będą na https://kariera.sniezka.pl/dlastudenta.

Agnieszka Kruszyńska-Idzior

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe